UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПАРЄ люб’язно почекає

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не позбавила делегацію України повноважень. Як передає ...

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не позбавила делегацію України повноважень. Як передає УНІАН, про це йдеться у схваленій на сесії ПАРЄ доповіді, підготовленій депутатом зі Швейцарії Діком Марті, про перегляд повноважень української делегації у зв’язку з наявністю суттєвих причин. «За» проголосували 39 депутатів, «проти» — 11, один утримався.

Українська делегація, згідно з правилами ПАРЄ, не брала участі в голосуванні.

«Асамблея вирішила не анулювати і таким чином підтвердити повноваження української парламентської делегації, розуміючи, що Україна здійснить без подальших зволікань усі необхідні кроки для завершення обрання судді Європейського суду з прав людини від України відповідно до її зобов’язань в рамках Конвенції та Статуту організації, а також відповідно до консультативного висновку Європейського суду з прав людини, коли він з’явиться», — ідеться в документі.

Нагадаємо, що 19 травня 20 депутатів — членів ПАРЄ на чолі з Д.Марті зареєстрували проект резолюції про позбавлення української делегації права голосу через проблему з поданням переліку кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини.

5 червня 2009 року міністр юстиції України Микола Оніщук повідомив, що звернувся через Комітет міністрів Ради Європи до Європейського суду з прав людини з проханням роз’яснити, чи має країна виключне право на формування, подання чи відкликання переліку кандидатів на посаду судді.

У згаданому проекті резолюції, зокрема, зазначається, що Україна вирішила звернутися до Європейського суду з прав людини за роз’ясненнями щодо права країни на відкликання переліку з трьох кандидатів на посаду судді та заміну його іншим переліком.

У рекомендаціях проекту резолюції міститься звернення до Комітету міністрів Ради Європи з пропозицією намагатися якомога швидше отримати роз’яснення суду. На думку депутатів ПАРЄ, вони мають стосуватися не лише права країни на відкликання старого та подання нового переліку кандидатів, а й права ПАРЄ відмовитися прийняти новий перелік, а також наполягання на внесенні третьої кандидатури до нього.

В ході розгляду питання депутати ПАРЄ висловили думку, що блокування українською владою вибору суддів, ненадання третьої кандидатури і призначення судді ad hoc, «ставить під питання виборчу компетенцію Асамблеї, що передбачена Європейською конвенцією з прав людини».

Україна подала перелік з трьох кандидатів на посаду судді Європейського суду 14 вересня 2007 року. Однак після того, як один з кандидатів узяв самовідвід, в Україні було змінено правила відбору кандидатів. За результатами нового відбору Україна подала другий перелік кандидатів, який не визнається ПАРЄ, оскільки Асамблея вважає, що Україна мала просто доповнити перший перелік третьою кандидатурою.

На думку ряду експертів в Україні, зміна правил відбору кандидатів мала на меті вивести з переліку кандидатів нинішнього голову Моніторингового комітету ПАРЄ Сергія Головатого, який у 2007 році змінив політичну орієнтацію і почав підтримувати Партію регіонів, хоча до того підтримував «Нашу Україну».