UA / RU
Підтримати ZN.ua

Операції через офшори є законними,

Жалкує МВС Боротьба з фінансовим шахрайством є одним із п’яти пріоритетів роботи Міністерства вн...

Жалкує МВС

Боротьба з фінансовим шахрайством є одним із п’яти пріоритетів роботи Міністерства внутрішніх справ України 2006 року, однак вона ускладнюється тим, що багато операцій через офшори є законними, заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. «Такі операції є законними. Інше питання, що невигідними для держави, але законними», — сказав він, коментуючи висунуті на засіданні Кабінету міністрів у середу обвинувачення Міністерства фінансів на адресу великих платників податків про мінімізацію ними платежів у бюджет за рахунок здійснення операцій через офшори.

«Міністерство і торік, і цього року робитиме все, щоб роз’яснити власникам великих підприємств державну лінію на наповнення скарбниці в межах компетенції МВС», — зазначив Ю.Луценко.

Водночас він підкреслив, що хоча МВС і буде активно боротися з фінансовим шахрайством, у тому числі конвертаційними центрами та незаконним ухилянням від оподаткування, основним держорганом у цій сфері є податкова міліція. «Це завдання податкової міліції, яка все ще не передана МВС, як це передбачалося в програмі чинного президента», — додав Ю.Луценко.

Міністр фінансів В.Пинзеник заявив у середу, що через застосування великими українськими підприємствами офшорних схем бюджет у першому кварталі недорахувався 2,5 млрд. грн. Він також підкреслив, що багато схем мінімізації оподаткування спеціально прописуються в законодавстві.

«Українське законодавство досить специфічне. Воно й готується для того, щоб робити в ньому дірки і красти гроші», — підкреслив міністр фінансів, навівши як приклад закони про страхування, які дозволяли страхування від цунамі, падіння метеоритів і навали інопланетян.

В українському законодавстві є певні стимули, щоб платники податків не працювали з офшорами. Відповідно до Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» витрати платників податків на оплату товарів, робіт, послуг, отримуваних в офшорних зонах, включаються до складу валових витрат із коефіцієнтом 0,85. У той же час основна схема мінімізації податків включає продаж українськими підприємствами в офшорні зони своєї продукції за заниженими цінами, щоб після їхнього наступного продажу кінцевому покупцю прибуток осідав в офшорі.