UA / RU
Підтримати ZN.ua

Онопенко: Ківалов демонструє явну неповагу до Януковича

Лобіюючи прийняття ряду сумнівних законопроектів, голова парламентського комітету з питань прав...

Лобіюючи прийняття ряду сумнівних законопроектів, голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов демонструє неповагу до чинного президента України, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» голова Верховного суду України Василь Онопенко.

У якості прикладу Василь Онопенко навів ряд законопроектів, у прийнятті яких він вбачає превалювання особистих інтересів окремих політиків над суспільними.

«Особистий інтерес вбачається в законопроекті, відповідно до якого хочуть об’єднати два окружні адмінсуди — м. Києва та Київської області. Тим, хто в темі, зрозуміло, що мета цього об’єднання — позбутися нинішнього неугодного голови окружного адмінсуду м. Києва і «поставити» «свого», а також сконцентрувати в новоутвореному підконтрольному суді всі найважливіші адмінсправи», — заявив Онопенко.

Голова Верховного суду України різко розкритикував і законопроект, який передбачає перенесення оскаржень рішень Вищої ради юстиції з Київського адмінсуду до Вищого адмінсуду України.

«Через комітет і в першому читанні через парламент швидко «проштовхується» проект, який передбачає, що рішення ВРЮ мають оскаржуватися не в окружному адмінсуді м. Києва, а у ВАСУ. Спрямованість цих змін зрозуміла: розв’язати руки ВРЮ і, по суті, «накинути зашморг» на суддів», — переконаний Онопенко.

На його думку, подібне рішення призведе до втрати українськими судами будь-якої незалежності у прийнятті рішень.

«Про яку незалежність судді можна говорити, коли суддя знає, що його доля визначена наперед? Адже йому відомо, хто контролює більшість у ВРЮ, хто впливає на ВАСУ. Тому й рішення у своїй справі він легко спрогнозує, а відтак відповідним чином скоригує свою позицію, здійснюючи правосуддя», — заявив голова ВСУ.

На думку Онопенка, прийняття вище перелічених законопроектів є ознакою неповаги Сергія Ківалова до чинного президента країни.

«Прийняття цих законопроектів ще й, щонайменше, є неповагою особисто голови комітету С.Ківалова до президента. Доки створена президентом робоча група напрацьовує концептуальне бачення реформи, С.Ківалов із товаришами тихою сапою вершать свою. Президент обіцяє голові Венеціанської комісії, що всі законопроекти щодо судової реформи будуть представлені на її експертизу, а очолюваному С.Ківаловим комітетові її висновки непотрібні», — констатував Онопенко.

Детальніше читайте в інтерв’ю Олександри Примаченко з Василем Онопенком у свіжому номері «ДТ».