2003 року в Україні вчинено 12 убивств, які можна кваліфікувати як виконані «за замовленням», повідомив начальник головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України Юрій Черкасов. Торік було вчинено 41 убивство «за замовленням», 25 із яких вдалося розкрити, сказав генерал на брифінгу в Києві, додавши, що «основним мотивом вчинення замовлених убивств найчастіше є економічні інтереси».
За словами Ю.Черкасова, у ГУБОЗі створено спеціальний відділ, котрий відстежує конфліктні ситуації в економічній сфері, які можуть спричинити убивства «за замовленням». Крім того, активно використовується розроблена фахівцями МВС наукова методологічна програма «Антикілер». За її методикою збирається й аналізується інформація про осіб, що володіють спеціальними навиками й потенційно здатні бути кілерами.
Говорячи про резонансні вбивства, виконані «за замовленням», Ю.Черкасов, зокрема, згадав недавній суд над «бандою Кушніра», членів якої звинувачують у вбивстві народних депутатів Вадима Гетьмана й Євгена Щербаня. За його словами, ці замовлені вбивства є найдорожчими в історії України — не менше півмільйона доларів за кожне, тоді як «зазвичай» замовлені вбивства виконують за суми, що варіюються від десятків до сотень тисяч доларів.
Відповідаючи на запитання журналістів про перебіг розслідування вбивства заступника глави Закарпатської обласної адміністрації Миколи Шкрібляка, начальник ГУБОЗу нагадав, що затримано безпосереднього виконавця цього злочину, встановлений і перебуває в розшуку замовник. Крім того, розшукують ще двох виконавців, одного з них, скоріш за все, вже вбито. Ю.Черкасов повідомив: затриманий кілер у минулому — офіцер спецслужби Росії, на момент вчинення убивства він уже тривалий час не працював у силових структурах і був громадянином України.
Відповідаючи на запитання про вбивство київського бізнесмена Михайла Франчука, Ю.Черкасов розповів журналістам, що цей злочин ще не розкрито, а основними версіями слідства є комерційна діяльність убитого й «особисті стосунки з членами його родини».
Щодо кримінальної справи, порушеної стосовно співробітників ГУБОЗу за фактом перевищення службових повноважень під час затримки російського бізнесмена Костянтина Григоришина, то її припинено через відсутність складу злочину.
Справу, порушену стосовно самого К.Григоришина по обвинуваченню у незаконному зберіганні зброї та наркотиків, лише призупинено, «але це не означає, що її припинено», — сказав Ю.Черкасов.
Щодо вбивства директора акціонерної рибопромислової компанії «Антарктика» Валерія Кравченка Ю.Черкасов вважає, що причиною його міг бути конфлікт із фірмою «Айгаз Україна». Головне управління боротьби з оргзлочинністю розкрило пов’язану з фірмою «Айгаз Україна» міжнародну злочинну групу, яка діяла на території Іллічівського морського порту.
На запитання журналістів, чи є діяльність цієї фірми мотивом убивства В.Кравченка, Ю.Черкасов відповів: «Ця справа виникла під час вивчення економічних конфліктів, які спричинили вбивство Кравченка. Це основний конфлікт, що міг призвести до вчинення вбивства».
Ю.Черкасов повідомив, що ГУБОЗ задокументувало злочинну діяльність посадових осіб фірми «Айгаз Україна» щодо незаконних операцій зі скрапленим газом. Паливо надходило як транзитний вантаж, проте насправді реалізовувалося в Україні через мережу фірм-посередників. Унаслідок дій обвинувачуваних посадових осіб фірми шляхом незаконного відшкодування ПДВ державі завдано збитків на 25 млн. грн.