UA / RU
Підтримати ZN.ua

НОВИНИ ПРАВА

Про виконавців Верховна Рада України внесла зміни в закони про виконавче провадження і про державну виконавчу службу...

Про виконавців

Верховна Рада України внесла зміни в закони про виконавче провадження і про державну виконавчу службу. Відповідно до документа, чинність закону про державну виконавчу службу поширюється не лише на державних виконавців, а й на інших працівників органів державної виконавчої служби. Законом уточнюється перелік посад, обіймаючи які, особи отримують статус державного виконавця й уточнюється порядок призначення та звільнення державних виконавців і керівних працівників органів державної виконавчої служби.

Відповідно до закону про внесення змін у закон про виконавче провадження, передбачається створення виконавчих груп. Вони створюються за наявності обставин, які ускладнюють виконання рішення суду чи у разі проведення виконавчого провадження.

Державному виконавцю надається право проводити перевірку виконання рішень юридичними особами усіх форм власності та фізособами — суб’єктами підприємницької діяльності, що є боржниками за виконавчими документами.

Законом також визначаються повноваження начальника відділу та начальника підрозділу примусового виконання рішень органів державної виконавчої служби.

Право повернутися

Верховна Рада України у четвер ухвалила закон про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі чи позбавлення волі на певний строк. За це рішення проголосували 355, проти — 1 із 440 зареєстрованих.

Закон установлює право звільнених осіб, які відбували покарання, на отримання житлового приміщення в порядку, передбаченому Житловим кодексом України. Вирішення питання про надання житлоплощі покладається на місцеві органи виконавчої влади.

Особам, які відбули покарання, гарантується надання медичної допомоги за місцем проживання або реєстрації. У разі відсутності у такої особи місця проживання чи реєстрації, медична допомога їй має надаватися за відповідними направленнями органів, які здійснюють соціальний патронаж такої категорії осіб.

У законі також містяться положення, що визначають можливість залучення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні вимог цього законопроекту.

На довірі

Верховна Рада України у четвер внесла зміни в закон про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, скасувавши положення про адміністративний нагляд за особами, визнаними судами особливо небезпечними рецидивістами. Він скасовує положення чинного закону, що передбачають встановлення адміністративного нагляду за особами, визнаними судами особливо небезпечними рецидивістами.

Водночас передбачається запровадження адміністративного нагляду за особами, засудженими на позбавлення волі за особливо тяжкі злочини, якщо під час відбування покарання їхня поведінка свідчила, що вони затято не бажають ставати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства. Крім того, за такими особами встановлюється нагляд у тому разі, якщо вони після відбування покарання чи умовно-дострокового звільнення, попри попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, чинять інші правопорушення.

Відповідно до закону, адміністративний нагляд установлюється районними, районними в місті, міськими і міжрайонними судами, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».