UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нотаріуси допомагають красти квартири і землю

Людина, яка проникла до вашого будинку і вкрала комп'ютер або телевізор, може бути засуджена на кілька років ув’язнення...

Людина, яка проникла до вашого будинку і вкрала комп'ютер або телевізор, може бути засуджена на кілька років ув’язнення. Суди в цих випадках, як правило, нещадні. Але якщо за допомогою нотаріуса у вас вкрали цей самий будинок і все ваше майно, то це цілком може зійти злочинцям з рук.

«За нинішнього стану справ від вашого імені можуть продати будинок, в якому ви живете, земельну ділянку, якою ви користуєтеся, або представлятимуть вас без вашого дозволу в суді на підставі неправдивої, але засвідченої нотаріусом довіреності», — застерігає адвокат Ярослав Зейкан у своїй статті для «ДТ».

Справжнім Клондайком для деяких нотаріусів, за його словами, стала купівля-продаж нечувано дорогих земельних ділянок. При цьому відмінити злочинні оборудки і притягнути винних до відповідальності часто неможливо, оскільки експерти не можуть встановити підробку підпису на завіреній нотаріусом довіреності.

«Нотаріуси за освітою — юристи. Вони чудово розуміють, що самого лише підпису під довіреністю, якщо він підроблений, для категоричного висновку експерта-почеркознавця, як правило, недостатньо, — пояснює адвокат. — Звичайно, вони тут же відмовляться надавати свідчення, або пояснять, що людина, яка видала довіреність, була в них з паспортом. До порушення кримінальної справи вони відмовляться видати будь-які документи, посилаючись на таємницю нотаріальних дій. Без документів прокурор може відмовити у порушенні кримінальної справи або запропонувати провести додаткову перевірку. А як її провести, якщо нотаріус документів не надає, на виклики слідчого не з’вляється?»

Всі перешкоди, встановлені державою для недопущення таких незаконних оборудок, нічого не гарантують, наголошує адвокат. Водночас він пропонує варіант вирішення проблеми: «Простий вихід: зобов'язати довірителів власноручно писати текст довіреності, письмової згоди або іншого документа, щоб цього тексту було достатньо для експертів-графологів».

Докладніше читайте у статті Ярослава Зейкана «Нотаріально завірена афера» у свіжому номері «ДТ».