UA / RU
Підтримати ZN.ua

НІМЕЦЬКИЙ ТРАНЗИТ

Україна передала німецьким правоохоронним органам трьох громадян Німеччини, які звинувачуються в пограбуванні одного з німецьких банків...

Україна передала німецьким правоохоронним органам трьох громадян Німеччини, які звинувачуються в пограбуванні одного з німецьких банків. Акт про передачу підписаний у лінійному відділенні внутрішніх справ (ЛВВС) міжнародного аеропорту «Бориспіль». Туди обвинувачувані були доставлені в спеціалізованому автомобілі в супроводі шести конвойних і собаки. При виході з машини на кожного з них одягли наручники.

Троє німецьких громадян, пограбувавши банк у ФРН (заволоділи грошима на суму понад 242 тис. євро) і, намагаючись сховатися від поліції, перетнули кордон України 3 квітня нинішнього року на машині, утримуючи заручницю. До цього машина злочинців у супроводі поліції перетнула територію ФРН і Польщі. В Україні зловмисники видали заручницю і здалися українській міліції. До останнього часу затримані — діти радянських емігрантів, які проживають у Гамбурзі, Кремер (1977 р. народження), Фішер (1978 р.н.) і Герц (1975 р.н.) — утримувалися в слідчому ізоляторі в Рівному. Їм також було пред’явлене обвинувачення за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Кримінальну справу стосовно затриманих розслідувала Служба безпеки України. Справа була порушена за статтями 331 (незаконне перетинання державного кордону), 201 (контрабанда), 147 (захоплення заручників) і 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.

Рішення про екстрадицію прийняте Генпрокуратурою України 21 травня. Правоохоронним органам ФРН передані всі матеріали кримінальної справи, порушеної в Україні, і всі речові докази, зокрема, три вогнепальних і три газових пістолети, а також понад 200 тис. євро, украдених у німецькому банку.

Екстрадованих посадили в перший ряд невеличкого актового залу ЛВВС, у якому відбувалася процедура передачі. Між ними сиділи охоронці.

Відповідно до процедури, представник Генеральної прокуратури України Сергій Кравчук з’ясував у кожного з екстрадованих ім’я, дату й місце народження, а також громадянство та повідомив, що їх передають німецьким правоохоронним органам «для притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, скоєний у Німеччині». С.Кравчук також поцікавився, чи мають обвинувачувані будь-які «заяви, нарікання на умови утримання в Україні». У відповідь один із екстрадованих заявив, що під час утримання під вартою обвинувачуваним були нанесені тілесні ушкодження. Представник Генпрокуратури запевнив, що цю заяву перевірять, і пообіцяв ознайомити екстрадованих із результатами перевірки.

Журналістам прохід на територію аеропорту заборонили.