UA / RU
Підтримати ZN.ua

НЕМАЄ ГРОШЕЙ? ЗГОДЯТЬСЯ Й АКЦІЇ

Нинішній час породив не тільки економічні проблеми, які стали вже звичними, та пов’язані з ними певні труднощі...

Автор: Надія Гоцуєнко

Нинішній час породив не тільки економічні проблеми, які стали вже звичними, та пов’язані з ними певні труднощі. Він, хоч як це дивно, стимулює такі «віражі» злочинної фантазії, які, напевно, й не снилися попередньому поколінню криміналітету.

Ясна річ, пошук вільних «зон» і «ніш» підштовхує ділків тіньової економіки до пріоритетних галузей, провідних стратегічних підприємств із великими оборотними коштами. І такі, звичайно, в регіоні є: це Південно-Українська АЕС, Миколаївський глиноземний завод, суднобудівні заводи, порти. Зрозуміло, що до провідних, стратегічно важливих об’єктів виявляють посилену увагу не тільки кри- мінальні структури, а й правоохоронні органи. Як розповів кореспондентові «ДТ» керівник ЦГЗ УМВС у Миколаївській області Віталій Власенко, у заходах з комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання області найбільша увага саме й приділялася виявленню та розкриттю злочинів у пріоритетних галузях. Протягом місяця щодоби в області було задіяно понад тисячу співробітників правоохоронних органів. У результаті розкрито 449 злочинів, за якими порушено кримінальні справи.

Утім, у ділків «тіньової» економіки — свої результати і, відповідно, свої висновки. По-перше, такий: оскільки пріоритетні галузі економіки серйозно контролюються, чому б не посилити свій вплив на аграрний сектор? А по-друге, всім відомо, що в АПК особливих грошей, тим більше «живих», немає, то чому б не «перекваліфікуватися» на цінні папери?

За нехитрою схемою: «немає грошей — згодяться й акції», — директор одного з товариств з обмеженою відповідальністю, щоб здійснювати контроль над акціями рентабельних підприємств, призібрав злочинну групу, серед членів якої виявилися й деякі цілком, так би мовити, легальні фахівці з цінних паперів. Протягом кількох місяців, прагнучи заволодіти пакетом акцій акціонерного товариства «Врожайний», вони всіма правдами та неправдами домагалися укладання угод, підписання доручень, пакета і розпоряджень від імені справжніх акціонерів АТ «Врожайний». Довірливим акціонерам навіть досить щедро виплатили від 20 до 50 гривень «дивідендів» — це, мовляв, уже наросли відсотки від вкладених у банк ваучерів...

Насправді махінатори, штучно занижуючи реальну ціну акцій, змогли прибрати до рук 27 відсотків акцій «Врожайного» загальною вартістю понад 320 тисяч гривень, при цьому фактично витративши на їх придбання 1480 грн. Втручання працівників правоохоронних органів і слідство, що почалося, врятувало постраждале АТ від управління майже третиною його капіталу групою пройдисвітів.

В УМВС області кореспондентові «ДТ» навели ще один приклад, як нинішні махінатори переорієнтувалися в бік АПК і цінних паперів. Житель Миколаєва та його співучасниця, оз-броївшись фальшивим документом однієї брокерської фірми, по-шахрайськи за дуже кумедною ціною (одна гривня за акцію) скупили акції відкритого акціонерного товариства «Оксамит». Вдало провернувши першу частину операції, вони перейшли до другої, надавши звітну документацію брокерській фірмі, яка зіграла роль їхнього даху, засвідчивши, що парочка скуповувала згадані вище акції, але... вже по 10 грн. за штуку. Чистий прибуток, таким чином,— 51722 грн.

Отже, всім нам, хто так чи інакше причетний до ринкових відносин, не можна втрачати пильності, чи то стосується промисловості або АПК, чи то грошей або ж акцій...