UA / RU
Підтримати ZN.ua

Некругова порука?

Департаментом кадрового забезпечення МВС України розроблено проект наказу про запровадження інституту особистої поруки в органах внутрішніх справ...

Департаментом кадрового забезпечення МВС України розроблено проект наказу про запровадження інституту особистої поруки в органах внутрішніх справ. Окрім іншого, серед його головних завдань — формування висококваліфікованої міліцейської керівної ланки, зменшення плинності кадрів, суб’єктивності в ухваленні кадрових рішень та усунення корупційних ризиків при цьому. Щоб зміцнити службову дисципліну, запобігти надзвичайним подіям серед особового складу, а також покращити відбір кандидатів на службу в міліцію, у Міністерстві внутрішніх справ вирішили перейняти позитивний досвід країн близького і далекого зарубіжжя. Зокрема Німеччини, Польщі, Росії, Білорусі та США, де правоохоронні структури активно використовують інститут особистої поруки. Нині у Міністерстві внутрішніх справ вивчається питання доцільності запровадження такого інституту і в органах внутрішніх справ України. Наразі триває правова оцінка новації.

— Це свого роду і наставництво, і персональна відповідальність, — зазначає заступник начальника департаменту, начальник управління з питань комплектування і проходження служби МВС України Віктор Слівінський.

Поручителями на добровільних засадах можуть бути лише працівники органів внутрішніх справ, як мінімум із п’ятирічним позитивним стажем служби, які не мають діючих дисциплінарних стягнень і не менше одного року працюють разом із особою, щодо якої оформляється порука.

Тож поручитель нестиме відповідальність за свого «підопічного» нарівні з посадовцями, які давали йому «зелене світло» на службу в міліції, повідомляє офіційний сайт Міністерства внутрішніх справ.

За словами Віктора Слівінського, в МВС покладають великі надії на те, що запровадження інституту поруки не лише зміцнить дисципліну та законність, а й забезпечить закріплення на службі молодих працівників міліції.