UA / RU
Підтримати ZN.ua

Не може бути: додаткове розслідування скасують?

Уряд на своєму засіданні розглянув проект Кримінально-процесуального кодексу і утвердив рішення винести його на публічне обговорення, заявив міністр юстиції Микола Оніщук...

Уряд на своєму засіданні розглянув проект Кримінально-процесуального кодексу і утвердив рішення винести його на публічне обговорення, заявив міністр юстиції Микола Оніщук. «У зв’язку з цим дано відповідні доручення, щоб цей документ був розміщений на сайті міністерства, було використано необхідні ресурси для його широкого публікування з метою обговорення правозахисними організаціями, ученими, парламентаріями, якщо вони ним зацікавляться, тобто всіма верствами нашого суспільства, з огляду на надзвичайно важливу його роль», — цитує чиновника Управління у зв’язках зі ЗМІ секретаріату Кабміну.

Міністр також зазначив, що цей нормативний документ після набуття чинності стане другим за важливістю документом після Конституції у питанні захисту прав та свобод людини. «Уряд надає надзвичайного значення цьому важливому акту, який має підвищити й гарантувати захист прав людини під час досудового слідства і власне кримінального судочинства», — сказав він.

М.Оніщук підкреслив, що особливо важливими новаціями проекту Кримінально-процесуального кодексу є забезпечення процесуальної рівності та змагальності сторін під час кримінального переслідування; підвищення гарантій прав підозрюваних і обвинувачуваних; заборона порушення кримінальної справи проти особи (кримінальна справа порушується за фактом скоєння злочину). Крім того, за його словами, вводиться поняття «розумних строків» досудового слідства і скорочення строку досудового слідства.

«Доктрина проекту побудована на тому, щоб у кожному випадку, коли йдеться про обмеження прав особи на стадії досудового слідства, таке рішення приймалося виключно судом», — повідомив міністр. Кодексом передбачається впровадження ювенальної юстиції, а також розширюються права постраждалого, скасовується інститут повернення справи на дослідування і т.п.

Міністр також повідомив, що новий кодекс готувався більше двох років широким колом фахівців і відповідає європейській правовій доктрині кримінального переслідування. Крім того, М.Оніщук зазначив, що цей кодекс отримав позитивні відгуки експертів Ради Європи.

Сьогодні в Україні діє Кримінально-процесуальний кодекс УРСР, прийнятий 28 грудня 1960 року.