UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародне співробітництво «чорних трансплантологів»

Розслідуючи справу так званих чорних трансплантологів, про яку докладно розповідало «ДТ», ізраїл...

Розслідуючи справу так званих чорних трансплантологів, про яку докладно розповідало «ДТ», ізраїльська поліція з’ясувала, що більшість операцій із пересадки донорських органів вони проводили в донецькому Центрі трансплантації нирок. Про це «Німецькій хвилі»повідомили в державній прокуратурі Ізраїлю.

Офіційний представник держпрокуратури заявив, що факт проведення операцій у донецькому Центрі трансплантації нирок встановлений завдяки свідченням потерпілих, а також медичним довідкам, виданим цим лікарським закладом. Окрім того, кілька операцій було проведено в одній із київських спеціалізованих клінік, тип і адреса якої мають бути встановлені найближчим часом.

Згідно з даними прокуратури, всі операції проводив ватажок угруповання «чорних трансплантологів» — доктор Міхаель Зіс, який рішенням ізраїльського міністерства охорони здоров’я позбавлений ліцензії на здійснення лікарської діяльності.

Щоправда, в донецькому центрі категорично спростували твердження ізраїльської прокуратури. За словами представниці центру, доктор Зіс ніколи не проводив там жодних операцій і ніхто в Донецьку не дав би йому оперувати. Водночас співрозмовниця визнала, що особа Зіса працівникам закладу добре відома.

В ізраїльській прокуратурі впевнені, що доктор Зіс «не міг робити справи самотужки», тож, вочевидь, користувався допомогою українських асистентів.

У донецькому Центрі трансплантації нирок підтверджують присутність доктора Міхаеля Зіса на деяких операціях громадян Ізраїлю, які проводилися в центрі. Про це журналістам заявив керівник центру Віктор Денисов, повідомляє «Остров». «У нас були пацієнти з Ізраїлю, ми виконували донорські трансплантації, і Міхаель Зіс був супровідником, перекладачем і нічого більше... Ніяких лікарських маніпуляцій він не здійснював», — сказав Денисов.

Донецькі урологи переконані, що скандал із трансплантаціями спровокований спеціально. З 1984 року в донецькому Центрі трансплантації нирок було зроблено 555 операцій, із яких понад двадцять — іноземцям. Медики пояснюють бажання зробити операцію в Україні професіоналізмом вітчизняних трансплантологів і тим, що такі операції тут коштують трохи дешевше, ніж в інших країнах.

«Ізраїльтяни насамперед мають розібратися у своїй внутрішній ситуації, щодо трансплантації органів — там великі проблеми із законом, організаційними аспектами, і ці всі ситуації пов’язані з цим. Ми зробили все в цілковитій відповідності до закону», — запевняє Денисов.

Як випливає з тексту обвинувального висновку, поданого до суду заступником прокурора Північного округу прокуратури Ізраїлю Бассамом Канделафтом, деякі донори після прибуття до України змушені були пройти повторне медичне обстеження в українських лікарнях для з’ясування повної медичної придатності внутрішніх органів. Усі фігуранти судової справи — донори, реципієнти й організатори — громадяни Ізраїлю. Прокуратура Ізраїлю стверджує, що за організацію пересадок нирок оголошений у розшук доктор Міхаель Зіс брав із замовників від 125 до 135 тисяч доларів.

Окрім того, відповідно до матеріалів розслідування, правоохоронці не виключають використання членами угруповання низки «фіктивних документів».

Ці та інші подробиці української частини справи мають з’ясовувати виключно українські правоохоронні органи, говорять у держпрокуратурі Ізраїлю.

Прес-секретар Служби безпеки України Марина Остапенко заявила, що українська сторона і надалі всіляко сприятиме в цій справі своїм іноземним колегам. М.Остапенко додала, що законами України зазначені операції з пересадки органів не заборонені.