25 лютого 1990 року 26-річна Террі Ш’яво пережила клінічну смерть. Як припускають лікарі, зупинка серця була викликана дисбалансом калію в організмі. У ході реанімаційних заходів цей дисбаланс усунути вдалося, а ось тканини головного мозку, які досить довго залишалися без кисню, зазнали необоротних змін. Батьки Террі стверджують, що вона впізнає їх і фокусує на них погляд. Лікарі вважають, що це спонтанні рухи очей. Дихати Террі може самостійно. А ось воду й живильні речовини вона отримує через спеціальну трубку.
Саме з приводу цієї трубки в американському штаті Флорида п’ятий рік тривають судові баталії. Майкл Ш’яво домігся вже не одного рішення суду, що дозволяє припинити штучну підтримку життя його дружини. Понад те, це рішення вже двічі (!) виконувалося. І двічі батькам удавалося домогтися того, щоб цю злощасну трубку вставляли назад. Останній раз це було зроблено 22 жовтня, після того як Террі провела шість днів без штучного підживлення. Як прогнозували лікарі, смерть могла настати через 10—15 днів після вилучення трубки. Проте вже через 50—60 годин зневоднення організму розпочинаються необоротні зміни у внутрішніх органах.
У якому стані Террі перебуває нині, лікарі повідомляти відмовляються. Її батьки стверджують, що вона дуже «радіє» черговому поверненню до «життя». Майкл заявляє, що таке ставлення до його дружини суперечить усім принципам гуманності, і наполягає на її праві «гідно померти». Питання про те, чи справді вона цього потребує, не просто надто делікатне, а й дуже складне з юридичної точки зору. А ось той спосіб, у який її цього права позбавили, й зовсім загрожує Америці конституційною кризою.
Батьки Террі стверджують, що справжньою причиною зупинки серця їхньої дочки є фізичне насильство з боку її чоловіка, аж до спроби удушення. Щоправда, широкому загалу ця версія стала відомою лише 1992 року, коли Майкл виграв у суді справу проти лікарів, які лікували його дружину. У результаті подружжю Ш’яво виплатили мільйон доларів, 300 тисяч отримав сам Майкл, а на решту суму був створений спеціальний фонд для оплати подальшого лікування Террі. Батьки відразу ж зажадали всі кошти передати їм, а Майкла усунути від обов’язків опікуна.
Суд цієї вимоги не задовольнив, проте 1998 року, коли Майкл уперше звернувся по дозвіл перестати штучно підтримувати життя дружини, його звинуватили у прагненні привласнити собі суму, що залишилася від початкового капіталу фонду. 2001 року, на час першого дозволу на відключення, ця сума ймовірно становила 300—350 тисяч доларів. Нині у фонді, за деякою інформацією, грошей майже не залишилося, і лікування Террі доведеться оплачувати за програмою Medicaid. Її батьки стверджують, що досі їхня дочка відповідного лікування не отримувала і їй справді лише штучно підтримували життя, позбавляючи надії на видужання. Суди до їхніх аргументів не прислухалися, і всі законні способи домогтися скасування рішення про відключення Террі від апарата підтримки життя вони вичерпали. Навіть губернатор Флориди Джеб Буш, який отримав понад 5 тисяч електронних листів із вимогою підтримати батьків Террі, визнав: зробити щось, крім згадування її у своїй молитві, він неспроможний.
Усе-таки наступного дня після відключення апарата він зробив дуже багато. Батькам Террі вдалося домогтися конфіденційної півгодинної зустрічі з ним, і вже за лічені дні законодавці штату Флорида прийняли закон, який, по-перше, містив критерії, під які потрапляла єдина людина — Террі Ш’яво, а по-друге, суперечив остаточному судовому рішенню, яке було визнане протизаконним ще 1995 року. Понад те, цей закон суперечить американській Конституції, і тепер його розглядатиме Конституційний суд. І саме після його рішення, як припускають експерти, трубку, що підтримує життя Террі, буде вийнято. Втретє за менш ніж три роки.