Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права схвалила концепцію удосконалення судоустрою і забезпечення справедливого судочинства в Україні відповідно до європейських стандартів. (Нацкомісія по демократії є консультаційно-дорадчим органом при президенті, вона була створена 5 липня 2005 року.) На засіданні комісії прийнято рішення направити схвалену концепцію для експертизи в Раду Європи. Концепція також буде розміщена на сайті Міністерства юстиції України й відіслана для обговорення у Верховний суд України, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і апеляційні суди.
На засіданні комісії вирішено до 31 березня обговорити та внести запропоновані редакційні зміни, після чого концепцію буде затверджено указом президента. Був також схвалений проект рекомендацій зі здійснення судової реформи на 2006 рік. Члени комісії схвалили план першочергових заходів щодо удосконалення судоустрою на рік, який буде затверджений указом президента.
Президент України Віктор Ющенко на засіданні комісії зазначив, що «судова реформа — це одна з найважливіших реформ, які потрібно здійснити в Україні». За словами В.Ющенка, заполітизованість тривалий час не давала можливості провести судову реформу і «дуже часто судова система не служила верховенству права». Президент підкреслив, що ніхто не говорить про проведення судової реформи за рік-два, а йдеться про масштабну, довгострокову реформу. «Нам потрібно сьогодні осмислити, яким оптимальним шляхом за дуже короткий час ми могли б організувати та провести в Україні судову реформу», — зазначив президент. «Судова гілка влади якоюсь мірою має бути найвищою... Вона повинна бути суперсамодостатньою», — сказав Ющенко. «Багато урядів світу, які бралися за цю (судову) реформу, пішли у відставку», — додав президент.
Він закликав подолати труднощі та боротися при проведенні цієї реформи.