UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кодекс про адміністративні правопорушення захищає чиновників?

Якщо особа вважає, що її права порушені представниками держави, вона має право звернутися до адмін...

Якщо особа вважає, що її права порушені представниками держави, вона має право звернутися до адміністративного суду, незалежно від закріплення цього порушення в законі, — наголошує голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Водночас, зазначає він, чинний Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає звертання до суду тільки у разі порушення прописаних у законодавстві норм.

Сьогодні в Україні, на думку експерта, має місце конкуренція між Кодексом про адміністративні правопорушення та новим Кодексом адміністративного судочинства.

Експерт вважає, що інститут адміністративної юстиції, базою якої є Кодекс адміністративного судочинства, є дієвішим засобом захисту прав особи, ніж передбачені Кодексом про адміністративні правопорушення механізми адміністративної відповідальності. «У разі задоволення позову особи рішення суду буде обов’язковим для виконання всіма особами, а його невиконання матиме наслідком кримінальну відповідальність винних», — стверджує він.

Окрім того, на думку Коліушко, у системі адміністративної юстиції позов стосуватиметься не стягнення штрафу в дохід держави, а необхідності забезпечення реалізації того чи іншого права особи, що позитивно вплине на захист прав і свобод громадян.

Коліушко переконаний, що інститут адміністративної юстиції є дієвішим засобом захисту прав особи, ніж механізми адміністративної відповідальності. «Це й зумовлює його значне поширення у більшості європейських країн», — зазначає експерт.

Подробиці читайте у статті експертів Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушко та Олександра Банчука «Політика держави у сфері адміністративної відповідальності» у свіжому номері «ДТ».