UA / RU
Підтримати ZN.ua

KMW та Rheinmetall судяться за права на Leopard 2

Оригінальний розробник подав судову заборону проти постачальника гармат.

Два найбільших оборонних підрядника Німеччини розпочали боротьбу в суді за права на Leopard 2, бойовий танк, який Берлін після місяців міжнародного тиску погодився відправити в Україну, пише Financial Times.

Krauss-Maffei Wegmann, мюнхенська компанія, яка першою розробила Leopard 2 у 1970-х роках і виробляє шасі для нього, подала судову заборону проти компанії Rheinmetall, яка виробляє гармати для танків, через висунуті її виконавчим директором претензії.

Армін Паппергер, який протягом десяти років очолював дюссельдорфську Rheinmetall, минулого місяця заявив швейцарській газеті Neue Zürcher Zeitung, що компанія контролює права на деякі зі старих моделей Leopard 2 і має на складі близько 1000 таких машин.

Згідно із заявою районного суду в Мюнхені, KMW оскаржила це твердження як «неправдиве, та таке, що вводить в оману та порушує їхні права», і попросила суд заборонити Rheinmetall робити подібні заяви. Слухання мають відбутися 2 травня.

Читайте також: Європейські компанії нарощують виробництво зброї, щоб допомогти Україні – WSJ

Leopard 2 став символом підтримки Заходу України після вторгнення Росії минулого року. Прибуття перших 18 німецьких Leopard 2 в Україну минулого місяця стало визначним моментом для Києва та Берліна, який довго чинив опір дозволу на постачання зброї німецького виробництва в зону активних бойових дій.

Лише в січні канцлер Німеччини Олаф Шольц поступився міжнародному тиску і погодився на відправку Leopard 2 в Україну в рамках угоди зі США, які, у свою чергу, зобов’язалися відправити свої танки Abrams.

Читайте також: Німеччина доставила в Україну всі обіцяні танки Leopard 2 – Spiegel

Цей крок є надзвичайно важливим для української армії, яка довгий час залежала від техніки радянських часів — набагато менш сучасної, ніж Leopard 2, який, окрім інших властивостей, має сучасну оптику, що дозволяє використовувати його вдень і вночі.

Leopard 2 — не єдиний танк, який базується на співпраці між двома компаніями. Минулого тижня компанія Rheinmetall заявила, що спільне з KMW підприємство отримало від німецьких військових завдання модернізувати 143 бойові машини піхоти Puma вартістю 770 мільйонів євро.

Обидві компанії отримали вигоду від попиту на зброю, який підвищився внаслідок війни в Україні, що спонукало Шольца відмовитись від десятиліть пацифістської політики та пообіцяти зміцнити німецьку армію.

Ціна акцій Rheinmetall з початку року зросла майже на 40% і минулого місяця компанія увійшла до індексу Dax, який відстежує 40 найбільших компаній Німеччини.

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну Паппергер часто з’являвся в пресі і став активним захисником європейської оборонної промисловості. Деякі з його заяв, як-от заклик до будівництва танкового заводу в Україні, викликали критику з боку інших представників галузі. Компанія KMW, в свою чергу, діє менш публічно і коли справа доходить до обговорень оборонних можливостей Німеччини, залишається у тіні свого суперника.