UA / RU
Підтримати ZN.ua

КІНЕЦЬ ВЕЛИКОЇ БРЕХНІ?

Нереальними назвав існуючі в нашій державі статистичні показники розкриття злочинів Микола Біло...

Автор: Олександра Примаченко

Нереальними назвав існуючі в нашій державі статистичні показники розкриття злочинів Микола Білоконь, заступник глави адміністрації Президента України, керівник головного управління з питань судової реформи, діяльності військових формувань і правоохоронних органів.

Виступаючи в Києві на розширеному засіданні президії Верховного суду України, Ради суддів і Колегії державної судової адміністрації, М.Білоконь нагадав присутнім про те, що в Черкасах покінчив життя самогубством начальник райвідділу міліції, який залишив на стіні напис «90,2%» — відсоток розкриття злочинів («ДТ» писало про цю трагічну подію в двох останніх номерах). Як завжди, жваво й образно, а крім того — надзвичайно відверто розказав М.Білоконь і про власний досвід боротьби за статистичні показники під час перебування міліцейським керівником. Мова в його «щиросердому визнанні» йшла про дуже значний відсоток незареєстрованих злочинів.

Взагалі, за словами М.Білоконя, 50—51% розкриття злочинів — це показник роботи правоохоронних органів Бельгії і Франції, в інших європейських державах ці цифри дещо скромніші — 48—49%. «То чи може таке бути, щоб ми розкривали 80—90%?» — було поставлене риторичне запитання.

Як зазначив М.Білоконь, Президент України Леонід Кучма підписав указ про посилення боротьби з корупцією й організованою злочинністю, в якому заборонив «вал показників». «Жодної статистики, а тільки захист інтересів і прав громадян», — наголосив заступник глави адміністрації Президента. За його словами, відповідно до указу Президента статистика відтепер повинна вестись по судових рішеннях, і займатиметься цим держкомітет статистики.

По суті, відбулася історична подія: офіційно, на найвищому рівні визнано, що показники розкриття злочинів, про які бадьоро рапортували представники правоохоронних органів, — міф. Міф злочинний і безглуздий. Правда, вже найближчий час покаже, чи справді на самій верхівці вирішили одуматися, нехай навіть і з дуже великим запізненням.