UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хабарництво голови Верховного Суду: названо юридичні фірми, на які могла натякати САП

Водночас, про затримання повідомляється в контексті лише однієї фірми, яка офіційно у справі участь не брала.

Натяки Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на посередника у справі компанії Ferrexpo (власник олігарх Костянтин Жеваго), де на хабарі було викрито голову Верховного Суду Всеволода Князєва, можуть стосуватися двох юридичних фірм. Про це повідомляє телеграм-канал "Спілка мертвих юристів", який позиціонує себе як "колективне медіа" про інсайди юридичного ринку, і вважається наближеним до джерел у Верховному Суді.

Так, телеграм-канал дає посилання на матеріали розгляду справи компанії Ferrexpo в судах, оприлюднені в Єдиному реєстрі судових рішень. З них випливає, що захисником компанії Ferrexpo AG виступала одна з провідних юридичних компаній України – "Ілляшев та партнери".

На Facebook-сторінці "Ілляшев та партнери" можна знайти допис за 21 квітня 2023 року, в якому стверджується, що саме ця юридична компанія "поклала край багаторічним незаконним спробам заволодіти частиною активів гірничорудної компанії Ferrexpo в Україні".

"19 квітня 2023 року Верховний Суд поставив крапку у спорі, який тривав понад 20 років. Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення на користь Ferrexpo", – йдеться у повідомленні "Ілляшев та партнери".

Зазначається, що "над проєктом" працювали радники цієї юридичної фірми Андрій Конопля та Марина Рященко під керівництвом керуючого партнера Михайла Ілляшева.

Більше того, як випливає з постанови Верховного Суду від 19 квітня 2023 року, на вирішальному засіданні ВС був присутній особисто Михайло Ілляшев, який виступав представником голови правління компанії Ferrexpo AG – Куоні Вольфрама Андреаса.

Водночас телеграм-канал посилається на участь у справі ще однієї юридичної фірми, яка публічно ніде не засвічена – "Горецький і партнери".

Роль цієї юридичної компанії у справі Ferrexpo AG не розкривається, проте зазначається, що відбулося затримання керуючого партнера компанії, адвоката Олега Горецького.

Нагадаємо, як випливає з інформації, оприлюдненої НАБУ, їхній агент проник до одного з адвокатських об'єднань і якимось чином організував документування переговорів голови адвокатського об'єднання з бізнесменом Костянтином Жеваго та головою Верховного Суду. За підсумком суд виніс рішення на користь Жеваго, після чого Князєву і передали хабар кількома траншами.

Можна зробити висновок, що їхній агент діяв у зв'язці з головою адвокатського об'єднання і був у курсі його відносин із Жеваго та Князєвим. Тобто, мабуть, був добрим знайомим чи голови об'єднання, чи Жеваго, чи Князєва.

Водночас, прокурори САП викрили на території України діяльність злочинної групи, яка під виглядом юридичної компанії та надання юридичних послуг працювала по всій території України для отримання в судах необхідних рішень. Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко під час спеціального брифінгу, присвяченого викритим фактам корупції у Верховному Суді.

"Це найбільш резонансна справа та найбільше викриття в судовій гілці влади", – зазначив Клименко.

За інформацією прокурора у справі, про існування цього угруповання, так званого "бек-офісу", пов'язаного з діяльністю Верховного Суду, стало відомо на початку 2023 року. Після чого детективи під прикриттям почали вести документування його діяльності.

Угруповання прикривалося наданням легальних юридичних послуг. А насправді – виступало посередником між керівництвом судів і особами, які бажали за неправомірну вигоду вирішити свої питання.

"Це стосувалося не лише Верховного Суду, але й більшості судів на території держави", – зазначив під час брифінгу представник САП.