Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити жителю Харкова Сергієві Шевченку 20 тис. євро за порушення права на життя і на чесний судовий розгляд у розумні терміни. Сина позивача Андрія Шевченка 3 жовтня 2000 року знайшли мертвим із двома вогнепальними пораненнями голови. У його квартирі було знайдено лист, що говорив про самогубство. При цьому численні друзі Андрія Шевченка заявляли, що той ніколи не думав про самогубство.
Позивач звернувся до слідчого, котрий заявив, що абсолютно впевнений у факті самогубства, і відмовився додати до протоколу заяву позивача про пропажу 15 тис. доларів із квартири Андрія Шевченка.
Попереднє слідство закінчилося 30 грудня 2000 року, у фінальному рапорті було сказано, що син позивача покінчив життя самогубством. Після апеляції Сергія Шевченка рішення було скасовано, але в квітні 2002 року його цілком підтвердили.
Слідчий зробив висновок, що Андрій Шевченко вчинив суїцид після того, як прочитав книжки письменника Карлоса Кастанеди, і закрив справу. Позивач звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на порушення права на життя й права на чесний судовий розгляд у розумні терміни. Він скаржився, що слідство в справі смерті його сина не було незалежним, адекватним або ефективним.
Суд установив, що слідство не гарантувало достатньої відповідальності й уважності, і не захищало інтереси найближчих родичів. Суд визнав порушення прав позивача й зобов’язав Україну виплатити йому 20 тис. євро за нематеріальний збиток.
Європейський суд також зобов’язав Україну виплатити трьом громадянам України 3,93 тис. євро за тривале невиконання рішень українських судів по їхніх справах, повідомляє агентство «Українські новини». Громадяни звернулися до Європейського суду з прав людини зі скаргами на порушення їхніх прав на чесний судовий розгляд. Вони скаржилися на невиплату державою присуджених їм компенсацій через брак коштів. Європейський суд установив, що компенсації не виплачувалися протягом кількох років, при цьому в держави не було для цього достатніх підстав.
Суд визнав порушення прав позивачів і зобов’язав Україну виплатити їм присуджені компенсації, а також близько трьох тисяч євро нематеріального збитку.