У році, що минає, органи прокуратури склали й направили в суд 60 протоколів за фактами адміністративної корупції, повідомила старший помічник прокурора Черкаської області Віра Халявко. При цьому до відповідальності притягнуто 56 посадових осіб. Серед них 21 представник місцевого самоврядування, 10 державних службовців (низових ланок 5—7-ї категорій), 14 працівників органів внутрішніх справ, 2 працівники податкової служби, 13 голів сільрад.
Найбільш поширеними, на думку прокурора, фактами корупційних проявів на Черкащині «за розділом адміністративної корупції» є незаконне надання переваг фізичним або юридичним особам, ненадання громадянам інформації або надання інформації недостовірної чи неповної. В.Халявко пояснила, що відповідальність за корупцію може наставати кримінальна й адміністративна. Законом України «Про боротьбу з корупцією» передбачено адміністративну відповідальність за вчинення корупційних дій (ст. 1), порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців й інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави (ст. 5), порушення фінансового контролю (ст. 6), за незастосування заходів для боротьби з корупцією (ст. 11).
Як приклад адміністративної корупції на Черкащині В.Халявко навела випадки з недавньої прокурорської практики. У Звенигородському районі за видачу недостовірного рішення сесії сільради (ветеранові Великої Вітчизняної війни було відмовлено в праві на земельну ділянку) її голова був оштрафований судом на 255 грн. Щодо одного з начальників райвідділу внутрішніх справ, який неправомірно залучив до ремонту власного житла адміністративно заарештованих громадян, прокуратура області склала протокол, «рабовласник» оштрафований судом на 425 грн.
Начальник відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Черкаської області Валерій Барбаш поінформував, що за 11 місяців року закінчене розслідування за 46 кримінальними справами, які стосуються злочинів з ознаками корупції (на одну більше, ніж за минулий рік загалом) і 21 справу щодо хабарництва (на дві більше, ніж торік). 2007 року проти держслужбовців Черкащини порушено 31 кримінальну справу з 46 згаданих — щодо злочинів з ознаками корупції. Завершено розслідування семи кримінальних справ, що стосуються представників органів внутрішніх справ. При цьому В.Барбаш констатував, що більшість кримінальних справ, направлених у поточному році в суд з обвинувальним висновком, суди ще не розглянули. Але, зауважив він, поки ще жодного виправдувального вироку у справах, що стосуються корупції, не було.
Як приклад В.Барбаш навів кримінальну справу, завершену в листопаді, проти слідчого одного з черкаських райвідділів внутрішніх справ, який одержав 800 доларів за сприяння в приховуванні кримінального злочину. Серед інших прикладів було названо справу за фактом хабарництва директора однієї з черкаських страхових компаній із ціною питання страхової виплати 108 тисяч доларів. Працівник прокуратури навів і кілька інших прикладів «із життя хабарників». Був згаданий випадок здирства й одержання держінспектором хабара в сумі 800 гривень — за видачу незаконного дозволу на вилов риби. Названа й справа, порушена проти директора й головбуха одного з профтехучилищ області, які одержали хабара в сумі 12 тисяч гривень за здавання в оренду «своїх» приміщень.
Найбільший офіційно зафіксований на Черкащині цього року хабар — 20 тисяч доларів — отримав керівник черкаського приватного підприємства за сприяння у виділенні в оренду земельної ділянки на території заводу.