UA / RU
Підтримати ZN.ua

ХТО НЕ НАШ, ТОЙ ПРОТИ НАС?

Верховна Рада України підтримала в середу запит народного депутата Миколи Томенка до генеральног...

Верховна Рада України підтримала в середу запит народного депутата Миколи Томенка до генерального прокурора про оприлюднення інформації про кримінальні справи, порушені стосовно низки засобів масової інформації за публікацію матеріалів, спрямованих на незаконний вплив на Президента України. За запит проголосував 171 депутат.

Як повідомляло «ДТ», Генпрокуратура проводить слідство з кримінальної справи №49-1120, порушеної за фактами публікацій у засобах масової інформації, брошурах та інших виданнях матеріалів, спрямованих на незаконний вплив на Президента України Леоніда Кучму з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків. За дорученням Генпрокуратури, в регіонах проводяться допити журналістів, вилучення окремих накладів друкованих ЗМІ, відзначається в повідомленні. Раніше М.Томенко просив генпрокурора надати інформацію про те, чи виконане прохання Президента припинити всі кримінальні справи стосовно ЗМІ, які публікували інформацію, що ганьбить його честь та гідність.

До речі, доповідач моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні Ханне Северінсен вважає «повністю неприйнятним» порушення кримінальних справ за фактами публікацій у пресі, які стосуються діяльності посадових осіб. Про це вона заявила на прес-конференції в Києві.

Глава комітету Жозетт Дюр’є зауважила, що перший заступник генерального прокурора України Сергій Винокуров запевнив представників ПАРЄ: справи, порушені за фактами публікацій в українській пресі за статтею про перешкоджання діяльності посадових осіб, буде закрито. Проте моніторинговий комітет має намір відстежувати ситуацію, пов’язану з цими кримінальними справами.

Парламент також підтримав запит М.Томенка до глави антимонопольного комітету про перевірку інформації про порушення народним депутатом Віктором Пінчуком антимонопольного законодавства. В.Пінчук, за інформацією низки ЗМІ, є засновником кількох телеканалів та газет. За цей запит проголосували 172 депутати.

У комітеті з питань свободи слова й інформації агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили: запит стосується, зокрема, участі В.Пінчука в заснуванні телекомпаній ICTV, СТБ, «Новий канал», 11-й канал (Дніпропетровськ), радіокомпанії «Мелодія».

М.Томенко посилається на статтю 7 Закону «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до якої фізична особа не може бути засновником (співзасновником) телерадіоорганізацій, які ведуть мовлення більш як на двох каналах телебачення і трьох каналах радіо на території всієї країни, області, міста чи іншого регіону.