Перевірка українських газорозподільних станцій, здійснена силами прокуратури спільно з Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки України та іншими правоохоронними структурами, фактів несанкціонованого відбору російського газу не встановила, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» генеральний прокурор України Олександр Медведько.
«Було опитано працівників станцій, оглянуто лічильники тощо. В результаті отримали інформацію про те, що фактів несанкціонованого відбору російського газу не встановлено», — заявив Медведько.
За словами генпрокурора, перевірка проводилась силами усіх українських правоохоронних структур.
«Ми підключили до цієї роботи всі правоохоронні органи: МВС, СБУ, а також податкову і митну служби, ГоловКРУ, дали доручення прокурорам Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Одеської областей, на території яких розташовані газорозподільні станції», — повідомив він.
Олександр Медведько наголосив, що після формального завершення процедури перевірки українських газорозподільних станцій буде можливим компетентно відповісти на звинувачення у несанкціонованому відборі газу.
«Ця робота ще триває, і після її закінчення ми дамо відповіді на всі поставлені запитання», — заявив він.
Окрім того, прокуратура на даний момент проводить перевірку розрахунків підприємств за спожитий ними природний газ.
«Перевіряємо 120 підприємств із найбільшою заборгованістю. Окрім того, ми перевіряємо і теплопостачання, і постачання облгазами природного газу населенню. За результатами перевірки станом на 20 січня 2009 до підприємств-боржників заявлено 17 позовів про стягнення заборгованості на суму близько 22 мільйонів гривень», — поінформував генпрокурор.
При цьому він зазначив, що минулого року у прокуратури не було жодної справи, пов’язаної з несанкціонованим відбором газу.
На запитання про вивчення діяльності компанії «Петрогаз», яку підозрювали у причетності до схем «РосУкрЕнерго», та причетності до неї Петра Ющенка, брата чинного президента, генпрокурор відповів: «Це питання вивчалося, перевірка проводилася, але рішення в порядку статті 97 КПК (приводи і підстави для порушення кримінальної справи) не приймалося. Ми просто інформували керівництво держави про те, що перевірку проведено».
Детальніше читайте в інтерв’ю Олександри Примаченко з Олександром Медведьком у свіжому номері «ДТ».