За інформацією «Дзеркала тижня», Генпрокуратура прийняла рішення скасувати скандальне доручення слідчого ГПУ Дмитра Павлія, яке передбачало можливість здійснення оперативно-розшукових заходів щодо будь-кого з українських суддів. При тому кримінальне переслідування слідчому не загрожує.
Як стало відомо «ДТ», Генпрокуратура розглянула звернення з приводу незаконного доручення слідчого ГПУ Дмитра Павлія, даного ним міністру МВС України, щодо проведення оперативно-розшукових заходів стосовно всіх суддів України.
Як стверджується в документі за підписом начальника Головного слідчого управління А.Хочунського, встановлено, що 20.05.09 слідчим Павлієм «за відсутності достатніх, передбачених законом підстав, дано доручення міністру внутрішніх справ України щодо проведення оперативно-розшукових заходів для перевірки можливої причетності Мельника М.І., Чернушенка А.В. та інших працівників суду до протиправної діяльності Дурдинця Т.Ю. або до інших злочинів. 03.07.09 зазначене доручення з Міністерства внутрішніх справ України слідчим було відкликано».
За допущені порушення вимог чинного законодавства до слідчого вжито заходів прокурорського реагування, зазначено у документі.
При тому кримінальна відповідальність Дмитру Павлію не загрожує, оскільки МВС України за його дорученням оперативно-технічних заходів не проводило, стверджує автор документу.
«За інформацією МВС України, за вказаним дорученням слідчого оперативно-розшукові справи не заводилися, оперативно-технічні заходи не проводилися, а тому конституційні права не порушено. За таких обставин підстав для прийняття рішення щодо слідчого у пopядку ст. 97 КПК України та відсторонення його від розслідування кримінальної справи не вбачається», — зазначено у документі.
Натомість рада суддів міста Києва направила до «ДТ» листа, в якому констатує, що порушення фіктивних кримінальних справ стало останнім часом поширеною практикою.
«Останнім часом набули масштабного характеру факти порушення кримінальних справ за надуманими підставами та за відсутності передбачених законом підстав; безпідставне застосування заходів кримінально-процесуального примусу; давання органам дізнання незаконних доручень та вказівок на проведення оперативно-розшукових заходів, що є грубим порушенням правових принципів діяльності органів прокуратури, міліції та конституційних прав громадян», — зазначено в листі.
Детальніше читайте в матеріалі «Порушити права хотіли, але не встигли» у свіжому номері «ДТ».