Колишній ректор Національної академії СБУ Володимир Сидак заявляє, що звинувачення у махінаціях з житлом для співробітників академії, які висуває в його адресу нинішній ректор академії Віктор Мікулін, позбавлені підстав.
Зокрема, Сидак заперечує свою причетність до залучення недобросовісного інвестора для будівництва житлового будинку для співробітників СБУ у Лабораторному провулку в центрі Києва. Він заявляє, що не був особисто знайомий із заступником голови Служби Володимиром Сацюком, а також не мав стосунку до залучення компанії «Будова-центр-1» як інвестора.
«20 жовтня 2003 року я був звільнений з посади ректора НА СБ України. Всі питання, що стосувалися будівництва об’єкта, відповідно до посадових обов’язків узяв на себе новий перший керівник академії, — стверджує він. — Після мого звільнення замінилися три перші керівники академії, нинішній ректор — четвертий».
Щодо заміни квартир у центрі столиці на житлоплощу в інших районах міста і регіонах країни, Сидак підтверджує, що уклав у 2003 році договір №60 з генеральним інвестором, де був рядок, що закріплює за академією право міняти квартири в Лабораторному провулку на інше житло. «Я справді підписав цей договір і досі вважаю, що в ньому немає нічого протиправного», — заявляє він.
За словами Сидака, у 2004 році подальше будівництво об’єкта в Лабораторному провулку передали Головному адміністративно-господарському управлінню СБУ. З цієї миті підписання договорів і угод щодо будівництва об’єкта і контроль за ходом їхнього виконання здійснювалися посадовими особами цього управління у взаємодії з академією.
«Саме ці посадовці підписували договори й угоди щодо обміну квартир із Лабораторного провулку на квартири в Ірпені, а також щодо вулиць Здолбунівської та Алма-Атинської у Києві. Видається очевидним, що дані особи й відповідають за законність або незаконність таких документів», — наголошує Сидак.
Крім того, екс-ректор НА СБУ переконаний, що ситуація з будівництвом в Ірпені не приведе до повторення ситуації навколо «Еліти-центру». «Як стверджують деякі джерела, головний інвестор «Будови-Центру» має як мінімум кілька варіантів розв’язання проблеми із задоволенням інтересів двох конфліктуючих сторін. Зрозуміло, без реституції. Адже для розсудливих людей незбагненно, як її практично можна здійснити в нинішній ситуації», — пояснює він.
Докладніше читайте у статті Володимира Сидака «Непорозуміння з нерухомістю спецслужби не йде в жодне порівняння з аферою «Еліти-Центру» у свіжому номері «ДТ».