UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дивно, але факт

Київський апеляційний госпсуд залишив у силі квітневе рішення Господарського суду столиці про незаконність виділення земельної ділянки на вул. Олеся Гончара під будівництво багатоповерхового житлового комплексу Fresco Sofia поблизу Софії Київської.

7 листопада Київський апеляційний госпсуд залишив у силі квітневе рішення Господарського суду столиці про незаконність виділення земельної ділянки на вул. Олеся Гончара під будівництво багатоповерхового житлового комплексу Fresco Sofia поблизу Софії Київської.

Як повідомляє «Коммерсантъ-Украина», Господарський суд Києва ухвалив рішення про незаконність виділення зазначених земельних ділянок, що, по суті, повертає півгектара землі в історичному центрі у комунальну власність. Однак Інвестиційно-будівельна група опротестувала це рішення у Київському апеляційному госпсуді.

Розгляд скарги розтягнувся на півроку. Ще одним апелянтом у цій справі виступило ПАТ «ВТБ Банк», яке видало кредит на це будівництво.

Учора на судовому засіданні обидва апелянти заявили, що суд першої інстанції прийняв неправильне рішення. Так, за словами юриста ПАТ «ВТБ Банк» Сергія Кокольського, згідно зі ст. 53 Земельного кодексу, охоронні зони не є землями історико-культурного призначення, тому на їх відведення не потрібен дозвіл Верховної Ради.

Колегія суддів ухвалила відхилити апеляції забудовника та банку і залишити в силі колишнє рішення про незаконність виділення земельних ділянок на вул. Гончара, 17-23 і 21. Апелянти після оголошення рішення поспішили покинути зал засідань, відмовившись коментувати, чи подаватимуть вони касаційну скаргу у Вищий госпсуд.

Нагадаємо, рішення про відведення двох земельних ділянок - на вул. Гончара, 17-23, а також на вул. Гончара, 21, - під будівництво елітного житлового будинку Київрада ухвалила 2004-го і 2007 року. Забудовником комплексу, який отримав назву Fresco Sofia, виступило ТОВ «Інвестиційно-будівельна група».

Будмайданчик перебуває у буферній зоні заповідника Софія Київська, і ця обставина викликала протести громадськості та міської влади, які вилилися в численні судові позови. Попри це, забудовник уже встиг збудувати сім поверхів житлового комплексу.

Будівництво Fresco Sofia може стати однією з основних причин виключення Софії Київської зі списку об’єктів світової спадщини у 2013 році, про що Україну попередили на 36-й сесії ЮНЕСКО.