Верховна Рада України на засіданні 1 липня ухвалила Закон «Про основні засади взаємодії держави з приватними партнерами» (№5239), повідомляється на веб-сайті парламенту.
Документ визначає правові, економічні та організаційні засади взаємодії держави та приватних партнерів, регулює відносини, пов’язані з підготовкою, виконанням і розірванням договорів, які підписуються в рамках державно-приватного партнерства, а також установлює гарантії дотримання прав і законних інтересів сторін цих договорів.
Закон передбачає, що державно-приватне партнерство може застосовуватися для регулювання відносин, які виникають при реалізації проектів у ряді сфер.
Зокрема, йдеться про пошук, розвідку родовищ корисних копалин, їхній видобуток; виробництво, транспортування і поставку тепла та розподіл і поставки природного газу; будівництво і/або експлуатацію автострад, шляхів, залізниць, злітно-посадкових смуг на аеродромах, мостів, шляхових естакад, тунелів і метрополітенів, морських і річкових портів та їх інфраструктуру.
Державно-приватне партнерство також може реалізовуватися в таких сферах, як машинобудування; збирання, очищення та розподіл води; охорона здоров’я; туризм, відпочинок, рекреація, культура і спорт; забезпечення функціонування зрошувальних і осушувальних систем; обробка відходів; виробництво, розподіл і поставки електричної енергії; управління нерухомістю.
Відповідно до закону, для реалізації державно-приватного партнерства можуть підписуватися договори про концесію, спільну діяльність, розподіл продукції тощо.
Крім того, документ визначає об’єкти, які можуть бути предметом державно-приватного партнерства, а також умови проведення конкурсу з визначення приватного партнера, умови підписання договорів у рамках зазначеного партнерства, норми щодо контролю над виконанням договорів, укладених у рамках державно-приватного партнерства.
Законопроект був прийнятий у першому читанні 4 листопада 2009 року.