UA / RU
Підтримати ZN.ua

БІЛЬШІСТЬ УВ’ЯЗНЕНИХ БЕЗПЕЧНІ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА

Близько 60% громадян, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі в Україні, засуджені на терміни від трьох місяців до трьох років...

Близько 60% громадян, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі в Україні, засуджені на терміни від трьох місяців до трьох років. Про це повідомив заступник начальника Управління Державного департаменту з питань виконання покарань по Києву та Київській області Ігор Андрушко. На його думку, у більшості випадків міра «покарання не відповідає вині за злочини, скоєні ними».

Таким чином, більшість людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, не становлять загрози для суспільства і могли б відбувати покарання на волі. Однак навіть після прийняття нової редакції Кримінального кодексу України в місця позбавлення волі відправляють 35% засуджених, тоді як у державах, які заведено називати цивілізованими, цей показник становить від 8% до 12%.

За словами начальника управління, за дев’ять місяців поточного року було засуджено 145,5 тис. чоловік, з яких 53 тис. засуджені до позбавлення волі. Серед них молодь віком від 14 до 17 років становила 14 тис., від 18 до 25 років — 41,5 тис., від 25 до 29 років — 26 тис. При цьому на місяць на утримання одного в’язня витрачається: на комунально-побутове забезпечення — від 18 до 28 грн., речове забезпечення — від 0,38 грн. до 2,03 грн., на харчування — від 46,4 грн. до 50,5 грн. (офіційний курс — 5,29 грн./$1).

Водночас відбування покарання в місцях позбавлення волі позначається на психіці людини, утруднює її повернення до нормального життя після звільнення.

У результаті 23% звільнених знову скоюють злочин, а 45% тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі, відбувають термін повторно.

І.Андрушко повідомив, що кожен ув’язнений за три місяці до виходу на волю проходить «школу підготовки до звільнення». Зокрема йому розповідають, куди він має звернутися для працевлаштування, поставлення на облік та одержання паспорта.