UA / RU
Підтримати ZN.ua

БЕЗ ВІДРИВУ ВІД МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ...

Програмою подальшого реформування та державної підтримки кримінально-виконавчої системи на 2002—2...

Програмою подальшого реформування та державної підтримки кримінально-виконавчої системи на 2002—2004 роки, затвердженою розпорядженням Кабінету міністрів України від 15 лютого, основна частина засуджених в Україні відбуватиме покарання у вигляді позбавлення волі за місцем проживання чи скоєння злочину. (У даний час в Україні в місцях позбавлення волі перебувають 193 294 чоловіки, засуджених і взятих під варту в ході слідства).

Програмою також передбачене створення установ пенітенціарної системи для виконання нових видів покарань, передбачених Кримінальним кодексом. З цією метою слід переобладнати споруди та будівлі лікувально-трудових профілакторіїв.

З метою поліпшення умов утримання та надання медичної допомоги засудженим, хворим на активні форми туберкульозу, планується в період до 2005 року відкрити протитуберкульозну лікарню на 600 місць на базі виправної колонії №128 в Галичині (Івано-Франківська область).

Програма передбачає також надання підприємствам кримінально-виконавчої системи в постійне користування чи в оренду для сільгоспкористування земельних ділянок, які перебувають у держвласності, та сприяння в наданні їм із цією метою земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності.

Заплановано заходи для реконструкції та переобладнання гуртожитків для утримання засуджених з урахуванням нової класифікації установ виконання покарань за рівнем безпеки, а також положень відповідних міжнародних договорів України з метою забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у закладах виконання покарань.

…і за держзамовленням

Нові шляхи забезпечення зайнятості засуджених, підвищення ефективності використання виробничих потужностей кримінально-виконавчої системи обговорювалися у вівторок у Києві на засіданні «круглого столу» у Держдепартаменті України з питань виконання покарань.

Учасники засідання охарактеризували як один з найефективніших напрямів для вирішення цієї проблеми виробництво продукції на державне замовлення для потреб регіонів і кримінально-виконавчої системи. Перспективним напрямом визнано також створення інвестиційно-промисових груп, спільних підприємств, кооперацію з підприємствами усіх форм власності, у тому числі на міждержавному рівні.

За даними Держдепартаменту, останнім часом вдалося досягти збільшення обсягів виробництва в закладах пенітенціарної системи майже на 20%. Зокрема, 2001 року в цих установах виготовлено продукції на суму 396,8 млн. грн., реалізація цих товарів виросла на 33%. Однак розрив кооперованих зв’язків із промисловими підприємствами на початку 90-х років призвів до втрати майже 70% обсягів виробництва. Третина засуджених не повністю зайняті роботою.