Органи податкової міліції України 2000 року прийняли до провадження 72 кримінальні справи щодо посадових осіб комерційних банків, із яких 28 уже передані до суду. Про це повідомив начальник слідчого управління податкової міліції Святослав Піскун на прес-конференції в Києві.
При цьому, як зазначив начальник слідчого управління, з шести справ уже винесені обвинувальні висновки суду, але за жодним з них до банкірів не застосовано такого запобіжного заходу, як позбавлення волі. Переважно як запобіжний захід використовують грошову заставу. Він повідомив, що загальна сума застави на сьогодні становить близько $90 тис.
Крім цього, С. Піскун поінформував, що поточного року податкова міліція порушила 479 кримінальних справ за фактами ухиляння від сплати податків із використанням фіктивних фірм. За цими справами заблоковані банківські рахунки на загальну суму 82 млн. грн., із яких 38,8 млн. грн. перераховано до бюджету.
Генеральна прокуратура України продовжила термін роз-слідування кримінальної справи, порушеної за фактами зловживання службовим становищем керівниками комерційного акціонерного банку (КАБ) «Слов’янський» (м.Запоріжжя), до березня 2001 року, повідомив начальник слідчого управління податкової міліції України Святослав Піскун на прес-конференції в Києві в понеділок. Крім того, за його словами, до березня 2001 року також продовжений термін утримання під вартою заарештованих керівників КАБ «Слов’янський».
При цьому, як припустив С.Піскун, якщо до березня розслідування цієї справи не завершиться, то в суд надсилатимуться її окремі епізоди, а за іншими розслідування триватиме. Відповідаючи на запитання про можливий зв’язок між незаконними операціями, здійснюваними банком «Слов’янський», і зловживаннями, виявленими в діяльності екс-прем’єра України Павла Лазаренка, С. Піскун сказав, що говорити про це поки що передчасно. За його словами, у перебігу розслідування справи виявлено нові факти порушень законодавства деякими су-б’єктами господарювання, які співробітничали з банком.
Так, зокрема, встановлений факт несплати податків Макіївським металургійним комбінатом на суму близько 140 млн. грн. і порушення податкового законодавства Дніпропетровським трубним комбінатом.
Коментуючи заяву керівництва банку «Слов’янський» про те, що глава правління банку Олена Якименко, звільнена з-під арешту під підписку про невиїзд, може повернутися до виконання своїх обов’язків у зв’язку з відсутністю обвинувального висновку суду щодо неї, висловив сумнів із цього приводу. Свою точку зору він аргументував тим, що, по-перше, наразі в банку працює призначена Національним банком тимчасова адміністрація, а, по-друге, слідчий у справі, відпо-відно до українського законодавства, має право усунути підслідних посадових осіб від виконання ними таких обов’язків.
На цей час під арештом у слідчому ізоляторі продовжують перебувати віце-президент КАБ «Слов’янський» Борис Фельдман, головний бухгалтер Юрій Вінницький і начальник фінансового управління Олександр Заславський. Голова правління банку Олена Якименко і начальник управління пасивних операцій банку Ніна Василевська звільнені з-під арешту 16 листопада під підписку про невиїзд.