UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авторитетно про бандитизм

Член Вищої ради юстиції Сергій Ківалов заявляє про ознаки «бандитського наїзду на неугодний правоохоронний орган»...

Член Вищої ради юстиції Сергій Ківалов заявляє про ознаки «бандитського наїзду на неугодний правоохоронний орган». Він вважає, що «через протидію роботі Вищої ради юстиції судова влада потерпає від корупції, втрачає свій авторитет».

Відповідно до Конституції, Вища рада юстиції України складається з 20 членів. До її складу за посадою входять глава Верховного суду, міністр юстиції, генеральний прокурор. Членів Ради призначає президент. До компетенції ВРЮ входить прийняття рішень щодо подань суддів на посади або звільнення їх із посад, прийняття рішень про відповідність прокурорів і суддів їхнім посадам, здійснення дисциплінарного провадження.

С.Ківалов уточнив, що Ви­-ща рада юстиції «наповнена скаргами громадян і організацій на правопорушення та зловживання суддів», повідомила ЛІГАБізнесІнформ з посиланням на прес-службу народного депутата.

«Так, за неповний 2007 рік у Вищу раду юстиції надійшло майже чотири тисячі таких звернень. А вчора (минулої середи. — Ред.) уже президент України звернувся у Вищу раду з листом, до якого додані на 50 сторінках матеріали стосовно 47 суддів, у чиїх діях вбачається порушення присяги», — сказав С.Ківалов.

Член ВРЮ зазначив, що «стосовно кожного епізоду порушень присяги, у яких звинувачують цих суддів, необхідно прийняти справедливі рішення, для чого треба провести перевірку». «Але деякі з суддів, безчинства яких обурюють президента, в очах громадян уже давно заслужили звільнення. Це можна сказати про кількох суддів Малинівського районного суду міста Одеси, одного із суддів Шевченківського районного суду столиці, цілий ряд діячів Феміди із судів Київської, Луганської та Дніпропетровської областей», — зазначає він.

С.Ківалов підкреслив, що члени ВРЮ розуміють: «реалізація дисциплінарної відповідальності суддів, котрі допустилися грубих порушень закону і прав громадян, — це та необхідна робота, за відсутності якої про жодне правосуддя не може бути й мови». «Інакше до вже відомої тези «бути чесним суддею сьогодні — небезпечно» додається «а безчесним — вигідно і безпечно», — зазначив він.

Водночас С.Ківалов нагадав про відсутність кворуму у ВРЮ, що не дає їй можливості приймати рішення і вносити подання про звільнення суддів. «Без цих подань в Україні не може бути звільнений жоден суддя. У зв’язку з цим давно настав час оприлюднити цифри про відвідування засідань Вищої ради юстиції кожним із її членів, щоб народ дізнався про своїх «героїв». Адже саме вони своєю бездіяльністю сприяють корупції судової влади. Але «слава» вже дійшла й до президента. Сподіваюся, вони послухають, злякаються глави держави, який закликав не сприяти корупції в судах України, а боротися з нею», — сказав парламентарій.

Нагадаємо, раніше через відсутність кворуму низку засідань Вищої ради юстиції було визнано такими, що не відбулися. 27 листопада президент України Віктор Ющенко подав у ВРЮ лист із проханням розглянути питання про звільнення 47 суддів, які порушили присягу.