UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аліментників — у міжнародний розшук

Україна приєдналася до розробки нової глобальної міжнародної конвенції, яка регулюватиме питання стягнення аліментів за кордоном...

Україна приєдналася до розробки нової глобальної міжнародної конвенції, яка регулюватиме питання стягнення аліментів за кордоном. Зокрема делегація українського Міністерства юстиції відбула до Гааги (Королівство Нідерланди), де в ході 5-го засідання спеціальної комісії з питань зобов’язань щодо фінансової підтримки одного з членів сім’ї і/чи дітей буде завершено роботу над проектом нової конвенції, покликаної врегулювати ці питання комплексно.

Як повідомили у прес-службі Мін’юсту, глава відомства Олександр Лавринович вважає, що конвенція має стати прогресивним глобальним документом, який дасть можливість не тільки визнавати і виконувати за кордоном рішення про стягнення аліментів, а й звертатися із заявами для ухвалення рішення до іншої держави. За його словами, результатом роботи 5-го засідання комісії стане остаточне узгодження попереднього тексту нової конвенції, аби винести цей міжнародний документ на розгляд 21-ї дипломатичної сесії Гаазької конференції з міжнародного приватного права, запланованої на листопад 2007 року.

Сьогодні Україна при стягненні аліментів за кордоном керується кількома міжнародними угодами, до яких приєдналася в різний час. Найпоширенішими інструментами у сфері стягнення аліментів за кордоном є Нью-Йоркська конвенція від 1956 року і Гаазька конвенція від 1973 року (остання ще не набрала чинності для нашої держави. — Ред.).

Гаазька конференція з міжнародного приватного права — міжурядова організація, що об’єднує 64 держави. Крім того, ще 57 країн, які не є членами Гаазької конференції, приєднуються до конвенцій, розроблених у її рамках. Організація ставить за мету уніфікацію норм міжнародного приватного права з подальшим їх застосуванням державами-членами.

Україна набула повноправного членства в Гаазькій конференції з міжнародного приватного права 3 грудня 2003 року, нагадує ЛІГАБізнесІнформ.

Щоправда, набагато більш насущною і поширеною є сьогодні проблема стягнення аліментів в Україні.