UA / RU
Підтримати ZN.ua

Абсолютно конституційне свавілля?

Українським журналістам загрожує від 500 неоподатковуваних мінімумів штрафу до п’яти років позбавлення волі за оприлюднення фактів із особистого життя політиків.

Після рішення Конституційного суду України, прийнятого нинішнього тижня, українським журналістам загрожує від 500 неоподатковуваних мінімумів штрафу до п’яти років позбавлення волі за оприлюднення фактів із особистого життя політиків. Рішення КС визначило, що практично будь-яка інформація про чиновника, а також його родину, є конфіденційною. Так, згідно зі статтею №182 КК, що стосується приватного життя, незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу… карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років. Якщо ж вищезазначені дії було скоєно повторно, журналіста можуть позбавити волі на строк до п’яти років. Водночас у журналістів є шанси довести свою невинність.

Так, згідно із Законом «Про інформацію», стаття 29 передбачає, що у разі якщо інформація має суспільне значення й переважає потенційну шкоду, то журналіст може бути визнаний невинним. Утім, враховуючи сучасні українські реалії, очевидно, що ця можливість - виключно зі сфери теорії права.