Виробник дієтичної добавки “Фемінозидтм” на упаковці продукту надавав неправдиву інформацію, повідомляє АМКУ. Про те, що ця добавка “сприяє загальному зміцненню організму” та “сприяє посиленню імунітету”. Відповідне рішення ухвалив Антимонопольний комітет України.
“Антимонопольний комітет України визнав, що ТОВ “Біхелс” вчинило порушення, передбачене статтею 151 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”, у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом надання на вебсайті цього товариства та на упаковці дієтичної добавки «Фемінозидтм» неправдивих відомостей щодо властивостей такої дієтичної добавки «Фемінозидтм» № 30, капсули по 400 мг”, – зазначає у повідомленні АМКУ.
На вебсайті неправдивих відомостей було більше, зокрема щодо “допомоги при захворюваннях, спричинених вірусом папіломи людини, в тому числі онкогенного типу (ВПЧ)” та інших хвороб.
Під час проведення розслідування АМКУ звертався до Міністерства охорони здоров’я України для отримання роз’яснень щодо наданої інформації про дієтичну добавку. “У МОЗ відсутня будь-яка інформація щодо результатів таких досліджень. При цьому МОЗ зауважив, що вироби, які позиціонуються як продукція з фармакологічними, імунологічними властивостями, повинні бути внесені до Державного реєстру лікарських засобів України. Наявність фармакологічної, імунологічної дії притаманна лікарським засобам, а не харчовим продуктам. Дієтична добавка “Фемінозидтм” не зареєстрована на території України як лікарський засіб... Належних доказів на підтвердження властивостей дієтичної добавки “Фемінозидтм”, враховуючи особливості її складу, ТОВ “Біхелс” до Комітету не надало”.
На думку АМКУ, зазначена на упаковці та на сайті інформація може вплинути на наміри споживачів щодо придбання такої продукції, у зв’язку з чим виробник може отримати неправомірні переваги у конкуренції.
Окрім визнання правопорушення, компанія має заплатити штраф у розмірі 450 000 грн.
Як повідомляє АМКУ, “у ході розгляду справи ТОВ «Біхелс» припинило поширення інформації про властивості дієтичної добавки”.
Як повідомлялося раніше, Антимонопольний комітет після змін до українського законодавства вперше отримав за час свого існування повноваження, подібні до повноважень правоохоронного органу. Експерти дослідили, як АМКУ використовує ці повноваження, і дійшли висновку, що наразі жодного разу про перевірки чи обшуки за ініціативи АМКУ ніхто не повідомляв.