UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВИГОДИ ВАКЦИН ВІД РАКУ

Поки що йдеться тільки про комерційну вигоду. Тим більше що з медичної точки зору ці вакцини сильно відрізняються від тих, що застосовуються для профілактики поліомієліту чи віспи...



Поки що йдеться тільки про комерційну вигоду. Тим більше що з медичної точки зору ці вакцини сильно відрізняються від тих, що застосовуються для профілактики поліомієліту чи віспи. Адже призначаються вони тим пацієнтам, які вже страждають на онкологічні захворювання. Ці вакцини суттєво підвищують імунітет орга-нізму й допомагають йому справитися зі смертельною хворобою, до того ж із набагато меншими побічними ефектами, ніж методи хіміо- чи радіотерапії. Жодна з цих вакцин ще не надійшла у вільний продаж, і, за прогнозами фахівців, пройде не менше п’яти років, перш ніж офіційна влада дасть добро на комерційний випуск по-дібних препаратів. Передбачається, що з цього моменту як мінімум третина з величезної суми (23 мільярди доларів), які використовуються на препарати для лікування і профілактики раку, витрачатиметься саме на ці вакцини.

Вартість одного курсу вакцинації становить від 10 до 25 тисяч доларів. Кілька подібних препаратів уже проходять першу фазу клінічних випробувань. Така висока ціна пояснюється «індивідуальним замовленням» на кожну вакцину. Процес створення кожної окремої вакцини починається з хірургічного видалення онкоутворення, що у замороженому стані звозяться в спеціальну лабораторію з усієї території Сполучених Штатів. Там за допомогою радіотерапії ракові клітини вбиваються, а їх білкові неактивні компоненти використовуються для створення спеціальних маркерів, які підвищують опірність організму до подібних «ворожих» лазутчиків. Адже, як відомо, спроможність організму самостійно справлятися з раковими захворюваннями сильно ускладнюється проблемою розпізнання загрозливої ситуації.

Фахівці стверджують, що подібні розробки найуспішніше здійснюються дрібними фірмами, які на початкових етапах не потребують великих витрат, зате спроможні принести колосальний прибуток. Може, коли-небудь цей прибуток почне діставатися й українським компаніям.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами International Herald Tribune