UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні можуть запустити нове централізоване виробництво обладнання для лікування онкології

Також очікується початок закупівлі нових онкопрепаратів.

У 2024 році в Україні можуть запустити централізоване створення циклотронів для виробництва радіофармпрепаратів, які є важливими під час лікування онкології. Також планується постачання нових медикаментів, зокрема для онкохворих, повідомив генеральний директор державного підприємства "Медичні закупівлі України" Едем Адаманов у інтерв’ю редакторці відділу соціум ZN.UA Аллі Котляр "Гендиректор ДП «Медичні закупівлі України» Едем Адаманов: «Лікарні мають чесно подавати реальні потреби»".

“По препаратах зараз ведемо перемовини щодо деяких нових молекул, які можуть бути закуплені в межах договорів керованого доступу (ДКД). Цей механізм дозволяє державі напряму вступати в переговори з виробниками та отримувати інноваційні ліки за зниженими цінами. Поки не можу сказати, які саме ліки плануються до закупівлі, але здебільшого це препарати для онкохворих. Сподіваюся, цього року ми придбаємо таким чином щонайменше один інноваційний препарат”, – розповів Адаманов.

Читайте також: У "Медзакупівлях" прокоментували нарікання на неякісні ліки й назвали етапи перевірки якості

У питанні медичного обладнання протягом 2023 року через МЗУ було закуплено 15 лінійних прискорювачів для лікування онкології – уперше на рівні держави. Також інституція перебуває на фінальному етапі придбання МРТ.

“Є ймовірність, що наступного року будемо централізовано будувати циклотрони для виробництва радіофармпрепаратів. Вони необхідні для проведення позитронно-емісійної комп’ютерної томографії (ПЕТ-КТ), що дуже важливо для лікування онкології. Це складна історія, бо потрібно будувати окремі споруди для збагачення радіофармпрепаратів безпосередньо на території лікарень, адже період піврозпаду іноді досягає лише кількох годин. Придбати їх за кордоном майже неможливо. Через рік, коли лікарня буде спроможна виготовляти ці препарати самостійно, зможемо вже закуповувати безпосередньо ПЕТ-КТ”, – додав глава МЗУ.

Він окремо прокоментував деяке збереження проблеми з наявністю онкопрепаратів. Державне підприємство "Медичні закупівлі України" планує використовувати кілька підходів для попередження дефіциту медикаментів у закладах охорони здоров’я.