UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ розповіли, як українки можуть отримати безкоштовне лікування безпліддя

Йдеться про першу спробу запліднення методами ДРТ за державні кошти.

В Україні продовжує діяти державна програма, за якою громадянки можуть отримати безкоштовне лікування безпліддя. Для цього використовуються методи допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), що дають доволі високі шанси стати батьками, але зазвичай дорого коштують у приватних клініках, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

"Щорічно з держбюджету України виділяються кошти для лікування жінок, які мають абсолютні показання. Відповідно до програми, жінки віком від 19 до 40 років мають можливість безоплатно отримати першу спробу запліднення, яку медзакладу оплатить держава", – розповіли у відомстві.

У 2023 році в нашій країні планують провести безкоштовне лікування безпліддя методами ДРТ для 573 жінок. Скористатися такою можливістю можуть на 106 пацієнток більше, ніж минулого року.

МОЗ уточнило, що медикаменти й лабораторний інвентар для відповідних процедур першої спроби запліднення також забезпечуються державними коштами через Медичні закупівлі України. Відповідно, жінкам не потрібно буде власноруч купувати ліки в межах цієї програми.

Наразі безоплатно проводять перший курс лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій три медичні заклади:

Читайте також: ООН: Кожен шостий в світі страждає безпліддям – відеоісторія першої "штучно створеної" дитини

Для організації лікування медичну документацію жінок з усіма обстеженнями за місцем проживання відправляють комісії місцевого департаменту/управління охорони здоров’я (ДОЗ/УОЗ), яка розглядає відомості та надає висновки комісії Міністерства охорони здоров’я. 

Остання приймає рішення про направлення пацієнток до одного з закладів для лікування за державні гроші, а ДОЗ/УОЗ надає громадянкам необхідну інформацію і скеровує їх на відповідні процедури.

У наказі МОЗ можна детальніше ознайомитися з порядком направлення на безкоштовне проведення першого курсу лікування безпліддя згаданими методами за абсолютними показаннями.

Минулого року вчені українського Інституту молекулярної біології та генетики заявили про те, що змогли виявити ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя.