Створення Інституту стовбурних клітин при Кембриджському університеті стало завершальним акордом у справі створення найбільшого у світі центру з вивчення людських ембріональних клітин. Трохи раніше у Великобританії було створено перший у світі Національний банк стовбурних клітин, а також Національний інститут біологічних стандартів і контролю. Фінансування, обсяг якого сягає 30 мільйонів доларів, здійснюватиметься як за рахунок держави, так і за рахунок добродійних організацій.
Новий інститут працюватиме над фундаментальними і прикладними дослідженнями, причому клінічні випробування нових технологій там обіцяють розпочати вже в найближчі п’ять років. Це стане можливим завдяки широкому застосуванню робототехніки, стверджує професор регенеративної медицини Роджер Педерсон. Раніше вчений працював у Каліфорнійському університеті, проте після того, як 2001 року Джордж Буш заборонив виділяти державні кошти на фінансування будь-яких досліджень, пов’язаних із використанням людських ембріонів, Педерсон переїхав у Великобританію.
Передбачається, що застосування ембріональних стовбурних клітин може виявитися дуже перспективним при лікуванні захворювань, які нині вважаються невиліковними. Йдеться про хворобу Паркінсона, Альцгеймера, діабет, рак, серцево-судинні недуги й багато інших. Вчені планують розпочати наступ на діабет і хворобу Паркінсона — саме при цих патологіях передбачається отримання найшвидших і найбільш наочних результатів.