UA / RU
Підтримати ZN.ua

РОЗГАДАТИ ТАЄМНИЦІ МОРФЕЯ

Наскільки важливий для здоров’я людини повноцінний сон, знають усі. І водночас, напевно, далеко не всім відомо, що понад 26% наших співгромадян страждають на ті чи інші його порушення...

Автор: Дарина Сніцарєва

Наскільки важливий для здоров’я людини повноцінний сон, знають усі. І водночас, напевно, далеко не всім відомо, що понад 26% наших співгромадян страждають на ті чи інші його порушення. Причому на серйозні, які вимагають складного лікування. Велика частина (60%) таких пацієнтів мучаться від безсоння, у 40% спостерігаються проблеми з диханням чи рухами, їм сняться дивні сновидіння, а інколи навіть бувають прояви лунатизму чи напади епілепсії. Саме на поганий сон найбільше скаржаться люди з тими чи іншими захворюваннями.

Відсутність повноцінного нічного відпочинку призводить до величезних економічних втрат, а нерідко й до смерті. Так, люди з порушеннями сну в 2,5 разу частіше стають жертвами автомобільних аварій.

Серед порушень сну лідирує безсоння (40%), із яким щодня зіштовхується практично кожний лікар-клініцист і якому, на жаль, досі не приділяли належної уваги. Втім, тепер виникли реальні передумови для заповнення цієї прогалини. Днями в Києві відкрився перший у країні Український сомнологічний центр «Медисон», де представлені сучасні об’єктивні методики діагностики та лікування «хвороби цивілізації» — безсоння.

Можливості використання в «Медисоні» методу полісомнографії дозволяють діагностувати не лише безсоння, а й проводити диференціальну діагностику порушень сну при епілепсії, оцінити під час сну стан центральної нервової системи, роботу серцево-судинної системи, виявити наявність чи відсутність дихальних розладів тощо.

У західних країнах центри, подібні до київського, працюють ось уже десять років. Скажімо, у Франції чи Німеччини їх понад шістсот. Відкриття ж «Медисону» стало можливим завдяки спонсорській підтримці компанії «Санофі-Сінтелабо». У рамках усесвітньої програми боротьби з безсонням, проведеної разом із ВООЗ, компанія надала центру полісомнографічне устаткування, необхідне для об’єктивної оцінки причин і параметрів розладів сну, і організувала навчання київських фахівців у Московському сомнологічному центрі.