UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА

Нове дослідження голландських учених засвідчує: регулярне вживання протизапальних препаратів людьми середнього та старшого віку може істотно знизити ризик розвитку у них хвороби Альцгеймера...

Автор: Оксана Приходько

Нове дослідження голландських учених засвідчує: регулярне вживання протизапальних препаратів людьми середнього та старшого віку може істотно знизити ризик розвитку у них хвороби Альцгеймера. Такі препарати, як бупрофен і напроксен, якщо приймати їх протягом двох років, знижують цей ризик на 20 відсотків. Проте самостійно починати вживати ці препарати не рекомендується, бо вони мають досить серйозні побічні ефекти.

Група голландських учених під керівництвом Бруно Стрікера з Роттердамського медичного центру запросила для участі у своєму експерименті всіх охочих віком від 55 років. З 10275 чоловік, що живуть в околицях цього центру, брати участь в експерименті погодилися 6 989, у яких хвороби Альцгеймера не було. На кінець експерименту її діагностували у 293 чоловік.

Учасники експерименту приймали або не приймали протизапальні препарати — на свій власний розсуд. Більшість тих, хто приймав (4436 чоловік), лікувалися в такий спосіб від артриту. І в цій групі захворювання виникло лише у 83-х, тоді як із 2553 чоловік, котрі не приймали протизапальних препаратів, хвороба розвинулася у 210-ти. Під час дослідження, коли за кожним учасником спостерігали в середньому по 6,8 року, не виявили профілактичного впливу цих самих препаратів на виникнення інсультів, а також не виявили впливу аспірину ані на розвиток хвороби Альцгеймера, ані на схильність до інсультів (можливо, через досить низькі дози).