UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПО ПОЛІПАХ — АСПІРИНОМ

Після раку легенів рак прямої кишки посідає у США друге місце за кількістю смертей, викликаних онкозахворюваннями...

Після раку легенів рак прямої кишки посідає у США друге місце за кількістю смертей, викликаних онкозахворюваннями. Діагностика цієї недуги дуже складна. Тож опублікування результатів відразу двох клінічних досліджень, що засвідчили ефективність такого простого препарату, як аспірин, у боротьбі з такою тяжкою патологією, викликало величезний інтерес. В обох випадках дослідження проводилися на людях, котрі належали до групи ризику або вже мали рак. У всіх учасників експерименту лікарі виявили ректальні поліпи, окремі з яких, як відомо, згодом перероджуються на злоякісні утворення.

У першому дослідженні, яким керував Роберт Сандлер з університету Північної Кароліни, пацієнти, в котрих рак прямої кишки вже було діагностовано, одержували щодня по половині звичайної пігулки аспірину. Експеримент припинили раніше, ніж планувалося, через очевидність результатів: після 31 місяця прийому нові поліпи було виявлено тільки в 17% пацієнтів, проти 27% у контрольній групі.

Ще одне дослідження, проведене Джоном Бейроном у Медичному центрі Нью-Гемпшира, охопило 1121 пацієнта з видаленими поліпами. Через три роки нові поліпи в контрольній групі було виявлено у 47% пацієнтів, а серед тих, хто щодня вживав дитячий аспірин, — у 38%, і серед тих, хто приймав звичайний аспірин, — у 45%. Щоправда, великі, найнебезпечніші поліпи було виявлено, відповідно, у 12,9, 10,7 і 7,7 відсотка. При цьому в обох дослідженнях практично не фіксувалися кровотечі — поширений побічний ефект прийому аспірину.