UA / RU
Підтримати ZN.ua

Непосильний тягар медичних рахунків

У 2007 році 41 відсоток американців працездатного віку (72 мільйони людей) зіткнулися з проблемами при оплаті медичних рахунків...

Автор: Оксана Приходько

У 2007 році 41 відсоток американців працездатного віку (72 мільйони людей) зіткнулися з проблемами при оплаті медичних рахунків. Серед пенсіонерів число тих, хто не зміг оплатити рахунки, сягнуло семи мільйонів. Ці дані було отримано під час телефонного опитування 3 456 американців (межа похибки — 2,2%). Опитування наводить кожні два роки приватна компанія The Commonwealth Fund, діяльність якої спрямована на підвищення ефективності системи охорони здоров’я.

Результати останнього аналогічного опитування показали, що в 2005 році таку проблему мали 34 відсотки опитаних. Насамперед труднощі виникають у тих, хто не має медичної страховки (28% американців праце-
здатного віку), а також це стосується малозабезпечених верств населення (серед осіб, чий дохід не перевищує 40 тис. дол. на рік, проблеми з оплатою медичних рахунків відчуває кожен другий).

Найбільшу тривогу в експертів викликав той факт, що серед тих, хто не зміг одразу ж оплатити свої медичні рахунки, 61 відсоток мав бодай якийсь вид медичної страховки. Таке стало можливим як за рахунок збільшення страхового періоду (протягом якого визначені початкові суми витрат страхові компанії не покривають), так і за рахунок численних «проріх» у системі страхування.

У половини боржників неоплачені рахунки становлять суму до двох тисяч доларів, у 21% — до чотирьох тисяч, у 12% — понад чотири і в решти 12% — понад вісім. 39% осіб, які мають проблеми з медичними рахунками, заявили, що вони були змушені витратити на їх оплату всі свої заощадження, 29% — вибирати між оплатою харчування, енергоносіїв, житла й іншого необхідного мінімуму, 30% — перебрати ліміти за кредитними картками. 45% опитаних заявили, що відчували проблеми під час отримання медичних послуг через їх подорожчання (у 2001 році цей показник становив 29%).

Економічний спад, іпотечна криза, зростання цін на енергоносії — усі ці чинники відіграли свою роль у погіршенні ситуації з американською системою охорони здоров’я. Проте Сара Коллінз, віце-президент фонду й один із керівників дослідження, вважає, що вся система медичного страхування в США потребує термінового реформування.