Всесвітня організація охорони здоров’я підготувала нову доповідь про причини насильницької смерті. Виявилося, вона посідає третє місце після СНІДу і туберкульозу. Причому на летальні випадки, пов’язані із суїцидальними спробами, припадає 815 тисяч смертей на рік, на убивства — 520 тисяч, а на наслідки збройних конфліктів — 310 тисяч. Усього ж насильницькою смертю щороку помирають три відсотки жителів Землі.
Частіше за все жертвами останньої виявляються чоловіки, 90% їх живе в бідних країнах. Так, у Колумбії можливість померти насильницькою смертю у 88 разів вища, аніж у Франції, і в дев’ять разів перевищує показник США. Китай же є єдиною країною, де в цьому невеселому рейтингу лідирують жінки.
Половина убитих жінок у єгипетській Олександрії — жертви згвалтування, від яких позбавляються члени їхніх же сімей. Третина згвалтувань із летальним випадком у Йоганнесбурзі (ПАР) відбувається бандами, нерідко за участю бойфрендів жертви. Близько 500 жінок похилого віку щороку вбивають у Танзанії. А в Австралії, Канаді й Ізраїлі від 40 до 70 відсотків позбавлених життя жінок — справа рук їхніх чоловіків чи співмешканців.
Аби зібрати подібну інформацію по 150 країнах, Етьєн Круг, ентузіаст із Бельгії, витратив три роки. У даний час 346-сторінкова доповідь видається одночасно англійською, французькою, іспанською, португальською, російською, китайською й арабською мовами і направляється безпосередньо у відповідні урядові організації. Протягом шести місяців вони мають вжити адекватних заходів.