Щоб уникнути зараження атиповою пневмонією, доцільно проводити профілактичні заходи.
Якщо в будинку виявлено хворого з ознаками респіраторного захворювання (кашель, нежить, підвищена температура і т.п.), необхідно викликати лікаря, але вже до його приходу провести комплекс заходів:
1. Ізолювати хворого, при можливості, в окрему кімнату, обмежити його контакт з іншими членами родини.
2. Забезпечити хворого індивідуальними предметами догляду, білизною, рушником, столовим посудом.
3. Особи, що доглядають хворого, а також інші члени родини повинні носити захисну маску, часто мити руки з милом, протирати їх дезінфекційними засобами або спиртом.
4. Частіше провітрювати приміщення, де знаходиться хворий.
5. Дотримуватися у квартирі дезінфекційного режиму, особливо в місцях загального користування (ванна кімната, туалет, коридор і кухня). Проводити вологе прибирання. Дезинфекції підлягають: підлога, меблі, посуд, білизна, іграшки, предмети догляду за хворими.
УВАГА !!! Дезинфекцію об’єктів варто здійснювати в домашніх умовах препаратами відповідно до рекомендацій та застережних заходів, зазначених в інструкції.
Узагальнено рекомендації зводяться до наступного:
• Поверхні у приміщеннях протирати ганчіркою, змоченою дезінфекційним розчином. Для дезінфекції невеликих ділянок (стіл, ручки дверей, крани та інше) можна використовувати дезінфекційні серветки.
• М’які меблі, килими необхідно чистити пилососом, щітки від якого після використання знезаражувати розчином дезінфекційного засобу відповідно до інструкції.
• Посуд хворого і предмети догляду кип’ятити протягом 15 хв. з використанням дезінфекційних засобів, які дозволені для застосування у побуті.
• Білизну перед пранням необхідно кип’ятити протягом 15 хв. з використанням дезінфекційних засобів, які дозволені для застосування у побуті.
• Мокротиння краще збирати у плювальницю, яку після використання необхідно дезінфікувати кип’ятінням протягом 15 хв. з використанням розчину дезінфекційного засобу.
Після госпіталізації хворого у квартирі слід проводити заключну дезинфекцію з допомогою санітарно-епідеміологічної служби або установи, яка має право здійснювати ці роботи.