UA / RU
Підтримати ZN.ua

Космічний лікар

· За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 30 відсотків медичних діагнозів помилкові. ...

Автор: Лідія Суржик

· За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 30 відсотків медичних діагнозів помилкові. Крім того, традиційні діагностичні методи дозволяють виявляти деякі патології лише тоді, коли в організмі розпочалися необоротні процеси.

· З допомогою сучасних нейрокомп’ютерних технологій можна відновлювати здоров’я через підсвідомість. Адже саме на рівні підсвідомості, як вважають багато вчених, зароджується більшість хвороб.

· Вчені й організатори охорони здоров’я обговорюють сьогодні питання створення в Україні центру альтернативної медицини, в якому головний акцент буде зроблено на нові безмедикаментозні методи оздоровлення.

Медики — ті ж самі пожежники?

Кілька років тому пішла з життя наша колега, залишивши вбитого горем чоловіка з двома неповнолітніми дітьми. Невблаганний діагноз — злоякісна пухлина — їй поставили, коли процес зайшов занадто далеко. У таких випадках зазвичай кажуть, що медицина безсила. Але ж, перш ніж вона потрапила в онкоінститут, її оглядали різні спеціалісти. Тривожний стан, нічні кошмари, нав’язливі думки, «життя в умовах постійного стресу» — таких скарг лікарі не сприймали всерйоз. Новоутворення, виявлене пізніше, фактично стало початком кінця. Через півроку вона померла...

Одного разу зателефонували родичі і попросили допомогти з консультацією в столичній клініці. Оглянувши пацієнта, лікар запросив мене до свого кабінету і обережно запитав, ким є мені хворий. Майнув тривожний здогад... «Родич по лінії чоловіка», — відповіла. «На жаль, не можу сказати нічого втішного. У нього рак. Уже виявлено метастази в печінці. Потрібно терміново оперувати. Інакше... Моя порада: не гайте ані дня, негайно вирушайте в онкоінститут. Йому кажіть, що потрібно лягати в клініку на обстеження», — з цими словами лікар подав мені результати діагностики.

Наступного ранку ми сиділи в кабінеті професора-онколога. Він оглянув пацієнта, уважно ознайомився зі знімками та іншими виписками з попереднього лікувального закладу, потім знову подивився на пацієнта і перевів співчутливий погляд на мене. Зателефонував завідувачу відділення, пересвідчився, чи звільняється сьогодні ліжко, провів нас до виходу, підказавши, як пройти в потрібний корпус. Залишившись на хвилинку з професором сам на сам, я запитала: може, перш ніж лягати в клініку, є сенс почекати результатів гістологічного дослідження (біопсії). «Не треба втрачати дорогоцінний час. Тут ми проведемо всі необхідні дослідження. Хоча картина настільки ясна... З операцією відкладати не можна», — підвів риску під розмовою професор.

Остання фраза (про операцію) долетіла до вух пацієнта, і він категорично відмовився лягати в стаціонар, доки не будуть відомі результати біопсії і не проведені всі діагностичні обстеження. Не вдаючись у подробиці ходінь по лікарях, скажу лише, що навіть після отримання результатів біопсії (злоякісних клітин не було виявлено) лікарі наполягали на операції та лікуванні в онкозакладі. Мовляв, аналіз не гарантує стовідсоткової достовірності. Нам довелося побувати у багатьох спеціалістів, повторно пройти ретельне обстеження, перш ніж було поставлено правильний діагноз і підібрано схему лікування. (Але ж більшість хворих змушені довіряти лікареві, до якого звернулися.) Справді, діагноз у родича виявився дуже серйозний, але, на щастя, не той, який поставили з самого початку. Відтоді минуло більш як чотири роки. Дякувати Богу, родич живий-здоровий, хоча йому довелося багато над собою попрацювати, зокрема переглянути спосіб життя, систему харчування тощо. Понад те, він живе без ліків і почувається значно краще, ніж тоді, коли ковтав їх жменями.

Ці дві історії (одна з яких закінчилася трагічно) я згадала під час круглого столу, проведеного в Інституті ортопедії і травматології, на неординарну тему — «Нейрокомп’ютерні технології в діагностиці та лікуванні тяжких захворювань». У ньому, окрім українських вчених і клініцистів, брали участь представники Міжнародної академії нових медичних технологій.

Безперечно, успіх у боротьбі з хворобою залежить від ранньої й достовірної діагностики. Водночас, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 30 відсотків медичних діагнозів помилкові. Крім того, деякі патології можна виявити з допомогою традиційних діагностичних методів лише тоді, коли в організмі розпочалися необоротні процеси.

— Сьогодні лікарі скидаються на пожежників, вони гасять пожежу, що розбушувалася в організмі, — вважає президент Міжнародної академії нових медичних технологій, доктор медичних наук професор В.Чекуров. — Наші методи — діагностики і лікування — спрямовані на те, щоб не допустити «пожежі» в організмі, а якщо вже вона сталася — ліквідувати її причину.

Те, що сьогодні медицина лікує наслідки, а не причину хвороб, змушені визнати й самі лікарі. Щоправда, не всі наважуються висловлювати це привселюдно, побоюючись, що такі думки багатьом здадуться крамольними. Однак сьогодні дедалі більше вчених та спеціалістів воліють бути чесними перед собою і своїми колегами.

Так, двічі лауреат Нобелівської премії Л.Полінг, докладно проаналізувавши методи лікування раку (хірургічний, променева та хіміотерапія), дійшов висновку, що медицина вб’є хворого швидше, ніж це зробить пухлина.

«На світанку третього тисячоліття все, що стосується терапії, вже давно слід переглянути. Те, чого гостро потребують нині медичні працівники, — це інтелектуальна революція, перемога в якій дозволить відмовитися від застарілих догм, хибних принципів і необгрунтованих домагань.

Алопатична* медицина перебуватиме у глибокому невіданні, якщо ...і далі лікуватиме наслідки, а не усуватиме причини хвороб з урахуванням особливостей людського організму.

Хвороба ніколи не виникає випадково. Її появу провокує сам ослаблий організм і ліки, які впливають на живий організм тільки щоб його грунтовно розгойдати і створити умови для появи інших хвороб, найчастіше значно серйозніших, ніж саме початкове захворювання».

Ці слова належать Луї Броуеру, доктору медичних наук, фахівцю в галузі молекулярної біології, автору багатьох наукових праць, а також книжки «Фармацевтична і продовольча мафія (Наслідки її діяльності: дискредитація алопатичної медицини і серйозні проблеми стану здоров’я населення Заходу)», яка викликала великий резонанс у світі.

За даними ВООЗ, щороку сотні тисяч людей стають жертвами лікарської терапії: смертність у результаті прийому фармпрепаратів посідає п’яте місце після серцево-судинних захворювань, раку, хвороб дихальних шляхів і травм.

«Альфа» й омега

Сьогодні вже мало кого дивує, що практикуючі лікарі нерідко рекомендують своїм пацієнтам нетрадиційні методи лікування. Альтернативна медицина працює паралельно з офіційною. (Тут слід уточнити, що до поняття «альтернативна медицина» жодним чином не причетні шарлатани, які йменують себе цілителями і домоглися успіху, мабуть, лише в одному — в дискредитації себе та своїх методів.) Підвищення інтересу до альтернативних технологій можна пояснити ще й тим, що їхніми авторами часто є представники офіційної медицини.

До складу Міжнародної академії нових медичних технологій (штаб-квартира знаходиться в Іспанії) входять десятки вчених — лікарів і кандидатів наук із різних країн світу. Їх об’єднала ідея інтегративної (або комплементарної) медицини.

— Свого часу мені пощастило познайомитися з талановитим ученим М.Вограликом, якого я вважаю своїм учителем, — розповів про джерела методу професор Василь Чекуров. — Його вважають основоположником російської школи акупунктури. Михайлу Вадимовичу належить відкриття світового значення, вивчати яке приїжджали навіть із Китаю — батьківщини рефлексотерапії. Суть цього відкриття полягає у встановленні закономірності зміни інтенсивності інфрачервоного випромінювання в місцях акупунктурних точок долоні людини. Це випромінювання фіксується з допомогою спеціального інфрачервоного датчика.

На практиці все досить просто. У пацієнта на долонях і в ділянці грудей (у точках акупунктури) проводять відповідні вимірювання. Отримані показники заносять у персональну комп’ютерну карту і передають по Інтернету в Міжнародний космічний центр «Альфа». Там із допомогою спеціальних програм ці дані обробляють. Через 40—60 секунд (буквально з космічною швидкістю) карту пацієнта повертають назад із результатами діагностики й індивідуальною програмою лікування. Достовірність діагностики, як запевняє професор В.Чекуров, близько 100 відсотків.

Для лікування використовують переважно безмедикаментозні методи. Проте, підкреслив В.Чекуров, у разі потреби застосовують і фармацевтичні засоби, але тільки відомих виробників, щоб уникнути підробок. На його думку, на російському фармацевтичному ринку сьогодні близько 80% препаратів — фальшиві.

Одним із перспективних напрямів безмедикаментозної стратегії вчені Міжнародної академії нових медичних технологій вважають нейрокомп’ютерні технології. Вони дають можливість впливати на рівні підсвідомості. У таємничих глибинах цього мікрокосмосу зароджується більшість хвороб. Найчастіше чинником ризику їх виникнення є стрес. Від стресів у підсвідомості формуються так звані патологічні матриці, що провокують розвиток змін на соматичному (грецьк. soma — тіло) рівні. Якщо таку негативну матрицю стерти, багатьох проблем зі здоров’ям можна позбутися. Один із методів, який для цього використовується, — кольоротерапія.

…Пацієнт сідає перед монітором комп’ютера. Вставляє в дисковод звичайну дискету, на якій записано індивідуально підібрану програму лікування (колірна гама, частота тощо). На екрані з’являються два кольорових квадрати, що вібрують із різною частотою. Між ними біла точка — два-три міліметри в діаметрі. Змінюються кольори й відтінки, пацієнт же протягом кількох хвилин невідривно дивиться в цю точку. Курс лікування також встановлюють індивідуально — у середньому три тижні.

По його закінченні пацієнта повторно обстежать, відправлять по Інтернету дані в Центр космічної медицини, звідки негайно отримають результат. Якщо ліки у вигляді таблеток комусь можуть допомогти, а комусь більше зашкодять, ніж принесуть користі, то безмедикаментозна лікувальна технологія суворо відповідає заповіді «не нашкодь».

— Наші методи діагностики і лікування дозволяють запобігти розвитку захворювань, у тому числі раку, — підкреслив професор В.Чекуров. — Працюючи з підсвідомістю, ми нейтралізуємо патологічні матриці, які найчастіше стають причиною багатьох бід зі здоров’ям.

Програма альтернативних технологій «Альфа» апробована у дванадцяти державних НДІ медичного профілю РФ, у тому числі в науково-дослідному онкологічному центрі Російської академії медичних наук. Відповідно до висновків вчених та клініцистів, у 96% випадків тяжких захворювань удалося досягти позитивного ефекту. З огляду на таку високу результативність, програма альтернативних технологій «Альфа» у Росії включена в державну програму «Здоров’я нації».

На сьогодні в академії створено близько чотирьох десятків програм альтернативної діагностики. Головна їхня перевага в тому, що вони дозволяють виявити захворювання на самому початку його розвитку або задовго до того, як недуга стане необоротною. Якби в наших медиків була сьогодні можливість, наприклад, діагностувати розвиток онкопроцесу, перш ніж хвороба проявилася на соматичному рівні, — скільки людей вдалося б урятувати. На жаль, нині рак виявляють переважно на третій-четвертій стадії, коли вже пішли метастази.

До нейрокомп’ютерних лікувальних технологій останнім часом підвищується інтерес за кордоном. Він помітно посилився у зв’язку з почастішанням скандалів на фармацевтичному ринку. У деяких європейських країнах, у США та Латинській Америці працюють над упровадження в практику безмедикаментозних технологій. Сьогодні обговорюють можливість створення центру альтернативної медицини і в Україні. У тому, що це необхідно, переконують думки учасників круглого столу.

Володимир МОСІЄНКО, провідний науковий співробітник Інституту експериментальної онкології і радіобіології НАН України, доктор медичних наук, професор:

— Масове й не завжди виправдане застосування фармацевтичних препаратів призвело до того, що ми порушили баланс мікрофлори в нашому внутрішньому середовищі. Сьогодні спостерігається маніфестація вірусів, з’являються нові фатальні захворювання.

Якщо на початку ХХ століття гострі захворювання становили 90%, а хронічні — 10%, то тепер — навпаки. Ми повинні змінити тактику лікування. І тут необхідний зовсім новий, інтегративний підхід.

Можливості основних методів лікування онкозахворювань, що застосовуються сьогодні (хірургія, променева і хіміотерапія), вичерпано. Водночас слід визнати, що, попри прогрес медицини, успіхи в боротьбі з раком — не тільки у нас, а й у світі — дуже скромні. В Україні щороку реєструється 159 тисяч ракових хворих. 80 тисяч чоловік упродовж року гинуть від раку. Тому я не сумніваюся: альтернативні технології потрібно розвивати.

Юрій БАТУЛІН, головний експерт Міжнародної академії біоенерготехнологій, керівник програми «Можливості людини», психолог, парапсихолог:

— Чим привабила мене програма «Альфа»?

По-перше, вона орієнтована на прогнозування генетичного ризику раку. Я, як дослідник альтернативного лікування онкохворих, не міг не зацікавитися цим.

По-друге, один із методів альтернативного лікування (кольоротерапія) спрямований на усунення захворювання через підсвідомість.

По-третє, у книжках «Откровение двоих, победивших рак» та «Учу жить без лекарств» я обгрунтував необхідність зміни нинішньої стратегії лікування раку. Росія першою «зазіхнула» на цю стратегію, створивши програму альтернативної діагностики і лікування онкохворих. Переконаний, її візьмуть за приклад інші країни.

Рустем АБИЗОВ, зав. кафедрою отоларингології Київської медичної академії післядипломної освіти, доктор медичних наук, професор:

— Довгі роки я займався діагностикою пухлин, в основному так званими мікростатичними методами, і можу сказати: для того щоб метод, у тому числі альтернативний, отримав право на життя, він повинен бути доказовим. Учені й клініцисти мають проводити спільні дослідження. У нас же найчастіше існує взаємна недовіра, практикуючі лікарі неохоче йдуть на контакт із дослідниками, які пропонують щось нове.

70 відсотків людських недуг, у тому числі рак, належать до психосоматичних захворювань. На великому контингенті своїх пацієнтів я переконався, що онкохворі з одним і тим самим діагнозом, однією й тією ж стадією хвороби мають різні шанси на виживання. В оптимістів вони значно більші, порівняно з тими, у кого тривожно-недовірливий характер, і особливо з тими, хто піддався апатії та байдужості.

Сьогодні більшає прибічників комплексного підходу в лікуванні. І це цілком зрозуміло. Для порятунку життя людини будь-які засоби добрі. Тільки б вони допомагали.

* Алопатична медицина — офіційна медицина, яка використовує для лікування фармацевтичні засоби, що виготовлені шляхом хімічного синтезу й викликають ефекти, протилежні ознакам хвороби.