UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хвороба Альцгеймера підстерігає латиноамериканців

Середній вік американця, який страждає від хвороби Альцгеймера, — 70—80 років. Про встановлення такого діагнозу лікарі звичайно починають думати з моменту, коли їхній пацієнт переступить 65-річний рубіж...

Автор: Оксана Приходько

Середній вік американця, який страждає від хвороби Альцгеймера, — 70—80 років. Про встановлення такого діагнозу лікарі звичайно починають думати з моменту, коли їхній пацієнт переступить 65-річний рубіж. Проте результати відразу кількох досліджень, оприлюднених у США, показують, що деяким пацієнтам латиноамериканського походження такий діагноз ставлять навіть у 57 років — ще в працездатному віці.

Латиноамериканці, як відомо, міноритарна група американського населення, яка найшвидше зростає. Через низький рівень матеріального добробуту вони відвідують лікарів рідше за представників інших груп населення. А через мовний бар’єр відсоток помилкових діагнозів, що особливо стосується психіатричних проблем, найвищий.

При цьому, як зазначають фахівці, про генетичну схильність до деменції серед латиноамериканців говорити не доводиться — насамперед через надзвичайну етнічну неоднорідність цієї групи. Більш небезпечний тут низький рівень медичної культури представників цієї групи, серед яких ступінь поширення діабету, ожиріння, гіпертонії, депресії та інших захворювань, що сприяють розвитку деменції, вищий, ніж у середньому по США.

Нині латиноамериканців із діагностованою хворобою Альцгеймера в США налічується 200 тисяч чоловік (п’ять мільйонів — загальна кількість пацієнтів). Проте, якщо така тенденція збережеться, у 2050-му їх буде вже 1,3 мільйона (проти 16 мільйонів по всій країні).

Зважаючи на це, в США планується відкриття спеціальних консультативно-діагностичних центрів у місцях концентрованого проживання латиноамериканців, розробка спеціальних освітніх програм.