Впровадження офіційної оплати медичних послуг в лікарнях Києва не зможе призвести до підвищення ефективності медичної системи міста, вважає відомий психіатр Семен Глузман. Про це він повідомив у своєму коментарі для «Дзеркала тижня».
«Намір київської мерії офіційно запровадити оплату медичних послуг у місті — відповідь на відсутність у країні соціальної політики і, зокрема, реформування системи охорони здоров’я. Трагічна відповідь, бо результатом буде зовсім не підвищення ефективності медичної системи міста», — переконаний він.
Глузман підкреслив, що система охорони здоров'я спирається на безліч основ, і фінансова спроможність — лише одне з них.
«Наважуся запевнити: ніхто у країні не знає реальних потреб системи у фінансуванні. Ніхто й ніколи не досліджував корупційної складової цієї системи. Ніхто й ніколи не досліджував реальної потреби системи у спеціалістах», — наголосив він.
За словами відомого медика, відповіддю на таку ініціативу міської влади може стати вказівка на її неконституційність і незаконність. Втім, додав він, «якщо наруга над Конституцією — звичайна практика для президента і законодавця, то й мер не зобов’язаний діяти у правовому руслі».
На думку Семена Глузмана, покращувати систему охорони здоров'я потрібно іншими способами.
«Починати потрібно з іншого: до районної поліклініки по медичну допомогу повинні звертатися наш президент із сім’єю, прем’єр-міністр з усіма домочадцями. І, зрозуміло, мер міста. Тоді корінна реформа нашої охорони здоров’я, про яку вже всі втомилися говорити, стане можливою», — пояснив він.
Докладніше читайте в статті «Медики — безголосі?» у свіжому номері «ДТ».