UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГЕНОТЕРАПІЯ: ОБЕРЕЖНО — «ФРАНЦУЗЬКА» АНОМАЛІЯ!

Цьому французькому малюку виповнилося вже три роки. Сам по собі даний факт гідний уваги, оскільки з патологією імунної системи, діагностованою у нього при народженні, більше року не живуть...

Автор: Оксана Приходько

Цьому французькому малюку виповнилося вже три роки. Сам по собі даний факт гідний уваги, оскільки з патологією імунної системи, діагностованою у нього при народженні, більше року не живуть. Однак у віці двох місяців крихітка випробував на собі новий метод генотерапії, у результаті якого його організм мав почати виробляти дефіцитні для нього білі кров’яні тільця, або лейкоцити. Так і сталося — на превелику радість його батьків і заслужену гордість лікарів. Проте зараз, як виявилося, цих самих лейкоцитів в організмі дитини виявилося забагато. Настільки багато, що йшлося про лейкемієподібний синдром. Відтоді всі одинадцять дітей, підданих новому методу лікування, перебувають під найсуворішим контролем. Більше того, застосування нововведення у Франції заморожено до подальшого з’ясовування обставин.

Втім, аналогічні роботи ведуться відразу в декількох інших країнах, включаючи Великобританію та США. У Америці, зокрема, методом генотерапії пролікували вже тисячі пацієнтів, але ніякої «французької» аномалії не зафіксували. Тому рішення спеціальної комісії при американському управлінні з питань безпеки харчових продуктів і лікарських препаратів, яке санкціонувало поновлення експериментальних робіт в галузі генотерапії, суспільство зустріло з розумінням. І, насамперед, батьки дітей, котрі стоять у черзі на лікування за новою методикою. Адже ефективність старої методики, що полягала в найскладніших операціях із пересадки кісткового мозку, становила усього лише 25 відсотків. При цьому якість життя навіть після найвдалішої операції було не зрівняти з тією, що обіцяє новий метод генотерапії.