«Сьогодні у багатьох наркологічних клініках країни особи, первинно залежні від трамадолу, становлять від третини до половини всіх пацієнтів», — стверджує в статті для «Дзеркала тижня» завідувач відділом профілактики і лікування наркоманій Інституту неврології, психіатрії і наркології АМН Ігор Лінський.
Винуватцями подібної ситуації, на його думку, є аптечні мережі, які систематично порушують рецептурний режим продажу ліків.
«Очевидна причина цієї вкрай неприємної ситуації полягає в тому, що діючі на території нашої країни аптечні мережі грубо й систематично порушують рецептурний режим, — заявив Ігор Лінський. — До цього їх заохочує природне для бізнесу прагнення до прибутку, і неадекватно м’яке стосовно таких порушень законодавство».
При цьому експерт переконаний, що навіть обмеження, введені Міністерством охорони здоров'я на виробництво даного препарату, не приведуть до остаточного вирішення проблеми.
«Обсяги виробництва трамадолу на 2008 рік, затверджені наказом МОЗ країни №236 від 5.05.2008 (6,5 млн. ампул + 19,5 млн. капсул (таблеток) = 26 млн. доз), зважаючи на все, є результатом болісного компромісу між реальними потребами охорони здоров’я країни та побажаннями представників фармацевтичного лобі», — підкреслив Ігор Лінський.
За його словами, запланований об'єм виробництва препарату, котрий складає 26 мільйонів доз, в 6,5 разів перевищує реальну медичну потребу в препараті, яка складає 4 мільйони доз на рік.
Докладніше читайте в статті Ігоря Лінського «Спецрежим для дози» в свіжому номері «ДТ».