UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДОПОМАГАТИ ТИМ, ХТО ЦЬОГО ПОТРЕБУЄ

Близько 143 тис. маленьких громадян сьогоднішньої України — інваліди. З них 60—62% — діти з органічними ураженнями центральної нервової системи...

Автор: Дарина Сніцарєва

Близько 143 тис. маленьких громадян сьогоднішньої України — інваліди. З них 60—62% — діти з органічними ураженнями центральної нервової системи.

— У країні працює понад 60 центрів медико-соціальної реабілітації інвалідів, — каже начальник управління організації медичної допомоги дітям та матерям МОЗ України Раїса Моїсєєнко. — Та, нарівні з турботою про таких пацієнтів, нашим головним завданням залишається запобігання інвалідності. Створена і функціонує загальнодержавна мережа неонатальної реанімації, повноцінні служби дитячої неврології, пренатальної діагностики тощо. Все це дало можливість істотно знизити, зокрема, кількість випадків ДЦП. Планується розробка комплексної Державної програми, спрямованої на запобігання дитячій інвалідності та боротьбу з нею. Втішно, що в Україні розпочато виробництво меблів для хлопчиків та дівчаток з обмеженими можливостями. Наступний крок — створення і масовий випуск інших видів реабілітаційного устаткування.

А в тому, що таке устаткування (до речі, за словами фахівців, відмінної якості) вже є, столичні журналісти змогли переконатися минулого вівторка. 9 червня АТ «Філіп Морріс Україна» у рамках добродійної програми допомоги дітям-інвалідам з органічними ураженнями нервової системи передало добродійному фонду «Нуклеус» реабілітаційне устаткування для маленьких пацієнтів центрів медико-соціальної реабілітації. Зокрема, ціла кімната яскравих, веселих, вигадливих і водночас науково обгрунтованих «лікувальних» предметів та іграшок з’явилася у відділенні дитячої психоневрології Інституту ПАГ АМН України.

«Філіп Морріс Україна» не вперше допомагає дітям з органічними ураженнями нервової системи. Так, 2001—2002 рр. компанія передала аналогічне устаткування до київських районних спеціалізованих центрів реабілітації дітей, в Інститут раннього втручання для дітей із порушеннями розвитку та в харківську дитячу лікарню №3.

Нинішнього року на пожертвувані компанією «Філіп Морріс Україна» кошти, а це близько 530 тис. грн., міжнародний добродійний фонд «Нуклеус» спільно з Міністерством охорони здоров’я України укомплектують 18 центрів медико-соціальної реабілітації для дітей з органічними ураженнями нервової системи в 16 містах України — Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі, Мукачевому, Львові, Хмельницькому, Сімферополі, Чернівцях, Рівному, Житомирі, Запоріжжі, Луганську, Севастополі та Полтаві. Дітлахи отримають басейни з масою різнобарвних кульок, надувні батути, різноманітні масажні килимки, «змійки», комплекти м’яких модулів-конструкторів, які складаються в манежі. А ще — піраміди, ігрові кутки, набори для розвитку дрібної моторики та навичок самообслуговування.

— Реабілітаційне устаткування дозволяє істотно зменшити медикаментозний вплив на маленьких пацієнтів, — пояснює директор Українського медичного центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи МОЗ України, головний дитячий невролог МОЗ України Володимир Мартинюк. — Як компенсація — спеціальні фізіологічні речовини для стимуляції функції зору, слуху, моторики тощо. Приміром, для зовсім маленької дитини таким стимулятором може бути яскраве світло, для старших хлопчиків та дівчаток — скажімо, заняття в басейні з різнобарвними кульками. Цей новий напрям, що отримав назву «сенсорна інтеграція», зараз активно розвивається в усьому світі й дає дуже багатообіцяючі результати.