UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців вважають, що загрозу від коронавірусу перебільшили – опитування

Найменше погоджуються із такою тезою в Іспанії та Швеції.

В світі майже половина людей вважають, що загроза від коронавірусу була перебільшена, а ще чверть мають невизначену позицію «і згодні, і не згодні». Такі дані спільного соціологічного опитування з інститутом досліджень Gallup International опублікувала Соціологічна Група Рейтинг.

Соціологи зазначають, що в Україні одна з найвищих в Європі часток людей, які  згодні з твердженням про перебільшення коронавірусної загрози. Так 53% згодні з твердженням, 30% не згодні, 16% і згодні, і не згодні. В інших країнах Європи згодних з цим твердженням було менше.

Загалом  найбільше із твердженням,  що загроза від коронавірусу була перебільшена, згодні у п’яти країнах: Боснії і Герцеговині, Косово, Азербайджані, Румунії і Грузії – там показник прихильників твердження є більшим за 60%

Водночас, найбільший відсоток не згодних з перебільшенням загрози від  COVID-19 також зафіксовано серед європейських країн: Іспанія, Швеція, Велика Британія та Німеччина. 

В США і Канаді опитані майже порівну розділились у ставленні до цієї тези .

Водночас у Мексиці один з найвищих в світі відсотків тих, хто вважає: загроза від коронавірусу не була перебільшеною, як і в Аргентині та Еквадорі.

Читайте також: COVID можна назвати першою "хворобою Х", і подібне може повторитися - глава ВООЗ

Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey було проведене в 41 країні світу. Всього було опитано 40 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1000. В Україні опитування проводила Група Рейтинг.

Перші випадки нового коронавірусу були вперше виявлені в Китаї в грудні 2019 року, вірус швидко поширився по інших країнах світу. 30 січня 2020 року ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію в галузі громадської охорони здоров'я, що має міжнародне значення, а 11 березня 2020 року - назвала спалах пандемією. За останніми даними, кількість людей, які заразилися коронавірусом у світі, перевищила 765 мільйонів людей.

Про завершення режиму глобальної надзвичайної ситуації, пов'язаної з COVID-19, ВООЗ заявила на початку травня 2023 року, але зазначила, що хвороба продовжує поширюватись і мутувати.