UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аспірин. Нове амплуа

Незважаючи на те, що навколомедична громадськість уже відсвяткувала століття від дня відкриття аспірину, медики й досі продовжують виявляти все нові й нові його властивості...

Незважаючи на те, що навколомедична громадськість уже відсвяткувала століття від дня відкриття аспірину, медики й досі продовжують виявляти все нові й нові його властивості. Зокрема виявилося, що жінки, які регулярно (не рідше як сім разів на тиждень) приймають по одній таблетці аспірину, мають на 26% менше ризику виникнення естроген-обумовленого раку грудей. Цей різновид пухлин є у маммології найпоширенішим, на його частку припадає 60—70 відсотків усіх новоутворень у грудній залозі. Попередні дослідження вже підтвердили здатність аспірину блокувати синтез з’єднання, необхідного для утворення естрогену. Проте лише нинішнє дослідження підтвердило необхідність регулярного прийому препарату. Крім того, порівняння історій хвороби 1 442 жінок, які страждають на рак молочної залози, з 1 420 здоровими жінками засвідчило, що після клімаксу ефективність аспірину істотно зростає.

Аспірин, який давно вже використовується як болезаспокійливий і жарознижуючий засіб, здатний, як виявилося, запобігати й серцево-судинним захворюванням. Його антиканцерогенний ефект може ще більше сприяти зростанню популярності препарату. Проте Ендрю Даненберг, директор центру профілактики раку медичного коледжу на Манхеттені, якому належить основна ідея дослідження, наголошує: аспірин має серйозні побічні ефекти. До них належать виразка шлунку, шлунково-кишкові кровотечі, мозкові крововиливи. Тому починати ковтати аспірин без призначення лікаря він не рекомендує. А медикам, у свою чергу, радить призначати його насамперед жінкам із підвищеним ризиком раку грудей, а також тим, хто вже переніс операцію з його видалення, для запобігання рецидивам.